Krzysiek Borek29.06.2015
Jak przenieść playlisty ze Spotify, Rdio i wielu innych usług do Apple Music

Jutro wystartuje Apple Music, pewnie większość z was korzysta ze Spotify,Rdio lub innych tego typu usług. Podejrzewam, że darmowe 3 miesiące sprawią, że będziecie skłonni wypróbować usługę giganta z Cupertino.

Apple wyda aktualizację Beats Music, która pozwoli na eksport list odtwarzania ze SpotifyRdio i innych usług stremowania muzyki. Teoretycznie użytkownicy migrujący z obecnych usług na Apple Music nie będą w stanie dodać muzyki, która obecnie mają.

Na szczęście pojawiła się nieoficjalna metoda na eksport list odtwarzania z większości serwisów do Apple, ale musicie zrobić to przed 30 czerwca, bieżącego roku, o ile posiadacie już konto na Beats Music. Apple lada moment może uruchomić nowe subskrypcje.

Odkąd Apple wspiera migrację z Beats Music na konkurencyjne serwisy, możecie tego użyć do eksportu list odtwarzania ze SpotifyRdio i innych usług. Aby to zrobić będziecie potrzebować konta Beats Music, które jest darmowe (przez 2 tygodnie). Po wstępnej konfiguracji przechodzimy na nieoficjalny importer Beatsbeatsimporter.com i naciskamy przycisk na samej górze witryny, aby się zalogować. Strona korzysta z API Beats, więc nie martwcie się na zapas.

W tym momencie mamy do wyboru mamy wiele źródeł, możemy połączyć się ze Spotify lub publicznym kontem Rdio, wyeksportować listę do iTunes lub Windows Media Player. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby listę wyeksportować, jako plik CMS lub XML.

Jak już wspominałem, Apple w każdej chwwili może zatrzymać rejestrację do Beats Music z powodu jutrzejszego wydania Apple Music i iOS 8.4.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek