Krzysiek Borek12.09.2016
Jak przygotować się do wydania iOS 10

Jutro pojawi się ostateczna wersja iOS 10 przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych Apple, a wy macie mniej niż dwa dni na przygotowanie się do aktualizacji swojego sprzętu mobilnego. W tym artykule postaram się pomóc wam przed jutrzejszą aktualizacją.

Jeżeli macie Jailbreak iOS 9.2 – 9.3.3 to dajcie sobie spokój czytaniem, pewnie większość z was nawet nie myśli o aktualizacji do nowszej wersji oprogramowania układowego, choć ja po paru dniach/tygodniach z Jailbreak wróciłem do czystego oprogramowania.

iOS10update

Upewnijcie się, że macie kompatybilne urządzenie/a mobilne

Pamiętajcie, że Apple z każdym, kolejnym wydaniem iOS przestaje wspierać swoje starsze produkty, więc najnowszej wersji nie zainstalujecie na dość wiekowym już sprzęcie. Wszystko z powodu wydajności i użyteczności oprogramowania na starszych urządzeniach mobilnych. Zanim zaczniecie pobieranie aktualizacji, sprawdźcie, czy wasze urządzenie w ogóle je obsługuje. Poniżej macie listę kompatybilnych urządzeń.

Urządzenia, których nie ma na liście nie otrzymają w ogóle iOS 10, więc nawet nie próbujcie szukać na/do nich aktualizacji.

Wykonajcie kopię zapasową

Zazwyczaj tego nie robię przed wykonaniem aktualizacji, ale ostatnio stwierdziłem, że kopia zapasowa zawsze może się przydać (szczególnie przy aktualizacji :na czysto”). Możemy ją wykonać za pomocą iTunes (jeżeli macie słabe łącze internetowe) lub iCloud (jeżeli nie macie problemów z siecią).

Osobiście korzystam tylko z iCloud, a kopia przyda się, jeśli coś nie będzie działało, jak powinno po wykonaniu aktualizacji.

Pamiętajcie o swoim  Apple ID i haśle

Niby błahostka, ale bardzo ważna, jeżeli korzystacie z funkcji Znajdź mój iPhone. Wtedy Apple ID i hasło okazują się nieodzowne.

Pamiętajcie o byciu w zasięgu swojej sieci WiFi

Oficjalnie iOS nie pozwala na pobieranie aktualizacji OTA przez LTE, więc możecie zrobić to tylko po połączeniu się z siecią bezprzewodową (WiFi). Podobnie jest z MacBookami, dopiero po połączeniu z WiFi można pobrać plik z aktualizacją.

Przygotujcie się na opóźnienia

Pamiętajcie, że od czasu do czasu mogą pojawić się opóźnienia przed pobraniem aktualizacji, ponieważ wielu użytkowników będzie decydować się na OTA. Serwery mogą przyjąć tylko określoną ilość pobrań, więc nie denerwujcie się, gdy aktualizacja będzie się wolno pobierała lub w ogóle.

Zamierzacie w ogóle zaktualizować oprogramowanie swoich urządzeń mobilnych do iOS 10?

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Kasza77

  Mam betę GM.Wypisałem się z testów i usunąłem profil testów beta z telefonu.Czy aktualizację otrzymam „normalnie” czy lepiej wrócić jeszcze do 9.3.5?

  • Mariusz Piskorz

   GM to wersja finalna

 • mithriandil

  Musisz wrócić

 • onlinemaster

  cyt.: „(szczególnie przy aktualizacji :na czysto”)” Czy pisząc „na czysto” autor miał na myśli zrobić aktualizację formatując pamięć telefonu i wgrywając na nowo wszystkie pliki systemowe od zera? I ew. jak to się robi, ja zawsze aktualizuję przez ustawienia>ogólne>uaktualnienia (via WiFi)
  Odnośnie znów kopii zapasowej via iTunes, ona przywróci tylko ustawienia i aplikacje czy cały system 9.* ?

  • krzysiekb92

   „Na czysto” to wprowadzenie telefonu w tryb DFU i odtworzenie oprogramowania.

   • onlinemaster

    a czy to jest po prostu inna metoda na aktualizację systemu czy różni się instalacją plików systemowych „od zera” od instalacji polegającej na podmianie zaktualizowanych do nowszej wersji systemu operacyjnego plików systemowych?

 • Kasza77

  To w końcu jak?
  Wie Ktoś na pewno?

 • Łukasz Banach

  Posiadam aktualnie na moim 6s wersje beta iOS 10.0.1 GM, czy muszę sie wypisać z beta testów i usunąć profil beta żeby otrzymać wersje oficjalną iOS 10 która wyjdzie jutro ?