Krzysiek Borek23.05.2014
Jak rozpoznać nieoryginalną ładowarkę dla urządzeń z iOS?

Wiele mówi się o niebezpieczeństwie spowodowanym przez nieoryginalne ładowarki przeznaczone dla iUrządzeń. Czy opłaca się zaoszczędzić parę złotówek i narażać swoje zdrowie lub życie na niebezpieczeństwo?

Ostatnio gdy steward rozmawiał przez iPhone`a 5, skok napięcia doprowadził do zgonu, wszystko za sprawą nieoryginalnej ładowarki. Rok temu Apple rozpoczęło program wymiany nieoryginalnych ładowarek na oryginalne, można je w dosyć łatwy sposób rozpoznać. Nie wyglądają, jak ładowarki Apple. Największe zmiany, jeżeli chodzi o nieoryginalną ładowarkę są w środku.

1
3
4
5
6
2

Części w środku takiej ładowarki zazwyczaj są zakrzywione, najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do któregoś ze sklepów Apple i zapytać czy ładowarka jest autentyczna. Dzięki temu nasze życie lub zdrowie nie zostanie narażone na niebezpieczeństwo.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Franciszek

  Chyba z 10 lat temu kiedy przywiozłem 2g z USA kupiłem na targu jakąś podróbę z europejskimi bolcami za chyba 20 zet. Do tej pory mam chyba z ponad 10 chińskich ładowarek w tym samochodowe, bo zawsze się zapomniało jak się gdzieś wyjechało i śmigają jak trzeba. Oryginalne począwszy od 3g nawet nie były wyciągane z pudełka. Jak ktoś chce to mam z 5s oryginalną ładowarkę (bez kabla USB), też w pudełku nie używaną.

 • steveminion

  Dawno nie czytałem tak kompletnie bezużytecznego tekstu.
  Osiem zdjęć wnętrza ładowarki i ani słowa wyjaśnienia. A wystarczyło jedno zdanie komentarza do pierwszego zdjęcia (niezorientowani mogą nie zauważyć, zwłaszcza na niewyraźnym zdjęciu). Ten drobiazg tyczy się także innych ładowarek.

  A przy okazji, nie ładnie kraść. zdjęcia pochodzą z bloga Kena Shirriffa: http://www.righto.com/2014/05/a-look-inside-ipad-chargers-pricey.html

 • Pszczolka

  Od ponad 1 roku używam chińskiej ładowarki kupionek chyba za 5 funi do iPhone 5 i żyję…

 • Tom K

  Coś w tym jest, pamiętam jak kupiłem rok temu iphone to dostałem go z jakimś zamiennikiem ładowarki, a dowiedziałem się że tak jest podczas uwaga pierwszego podłączenia do ładowania od razu się spaliła, dobrze że tylko tyle się stało…..