Michał21.10.2014
Jak uruchomić Instant Hotspot w iOS 8 i OS X Yosemite

Jedną z nowości Yosemite i iOS 8 jest opcja szybkiego i automatycznego łączenia się iPhone z komputerem tak aby pełnił on rolę hotspotu osobistego.

Dzięki tej funkcji w momencie gdy nie macie połączenia z siecią Wasz iPhone będzie figurował na liście sieci Wi‑Fi w Mac, a także w Ustawieniach na iPadzie po to aby się z nim szybko połączyć. Aby uzyskać szybkie połączenie z iPhone wystarczy po prostu kliknąć na nazwie iUrządzenia. Gdy nie korzystacie z połączenia udostępnianego przez telefon, urządzenia inteligentnie się rozłączają, po to by nie obciążać niepotrzebnie baterii.

Poniżej opiszę Wam co należy aby można było korzystać z tej funkcji.

HotSpot

Pierwszą rzeczą jaką musicie zrobić to oczywiście zalogować się do tego samego konta iCloud na Mac i iPhone. Następnie musicie włączyć na Mac i iPhone funkcję Bluetooth i poczekać chwilę, aby urządzenia się rozpoznały i były widoczne zarówno na Mac jak i na iPhone. To wszystko. Po chwili w menu Wi-Fi na Mac powinien pojawić się Wasz iPhone.

Pamiętacie również o tym aby wpisać poprawne ANP w ustawieniach internetu w iPhone i o tym, że opcja ta działa tylko na Mac’ach posiadających Bluetooth 4.0.

Poniżej umieszczam krótki film demonstracyjny.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Mariusz

  „Teraz wystarczy już tylko włączyć Hotspot Osobity w iPhone”

  Instant Hotspot wymyślono właśnie po to aby mieć hotspot w ramach jednego konta iCloud bez włączania Hotspota Osobistego na iphone.

  Opcja o której piszesz to zwykły tethering.

 • Mariusz

  „You can use Instant Hotspot on iPhone to provide Internet access to your other iOS devices and Mac computers (with iOS 8 or OS X Yosemite) that are signed into iCloud using the same Apple ID. Instant Hotspot uses your iPhone Personal Hotspot, without you having to enter a password or even turn on Personal Hotspot.

  Use Instant Hotspot. Go to Settings > Wi-Fi on your other iOS device, then simply choose your iPhone network under Personal Hotspots. On your Mac, choose your iPhone network from your Wi-Fi settings.

  When you’re not using using the hotspot, your devices disconnect to save battery life. For more information see Personal Hotspot.

  Note: This feature may not be available with all carriers. Additional fees may apply. Contact your carrier for more information.”

  Wpis z książki: Apple Inc. „iPhone User Guide For iOS 8.1”. iBooks. https://itun.es/pl/KT6R2.l

 • W

  Zauważyłem, że rozwiązania które teraz są wprowadzane do iOS były (często bez żadnych (znanych z iOS) ograniczeń) znane i stosowane już wiele, wiele… lat temu w telefonach „z wyższej półki” firmy Nokia działających pod Symbianem
  Np. właśnie wprowadzona w IOS możliwość obsługi telefonu z poziomu stacjonarnego komputera, była w Symbiane _dawno_.

  • Wolę pisać jako gość

   Skoro Nokia była lepsza to dlaczego jej nie ma?

 • mgmiter

  nie działa to niestety tak jak jest to tu opisane. bez włączania osobistego hotspotu na iPhone’ie nie da się połączyć. a przeciez nie tak to miało działać