Michał05.01.2014
Jak uruchomić iTunes Radio w Polsce

Co to takiego jest iTunes Radio? Usługa ta umożliwia strumieniowe przesyłanie zawartości ze stacji radiowych bezpośrednio do urządzenia lub komputera. W iTunes radio dostępnych jest ponad 250 stacji z zawartością dobieraną przez DJ-ów oraz należącą do określonych gatunków. Niestety, funkcja ta jak narazie oferowana jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Ale nie załamujcie się. Chciałbym wam przedstawić krótki poradnik w, jaki sposób możecie uruchomić iTunes Radio w Polsce. Wszystko co należy zrobić, to założyć konto w amerykańskim iTunes Store. Zobaczcie poniżej jak, to zrobić?

01. Odpalamy iTunes i wchodzimy do amerykańskiego sklepu.

iTunes_1-3

02. Wybieramy dowolną darmową aplikację i klikamy „free”.

iTunes_2

03. Klikamy Utwórz Apple ID.

3

04. Wpisujemy wszystkie potrzebne dane.

iTunes.4

05. Klikamy opcję „None” i uzupełniamy pozostałe pola. Aby zrobić to w prawidłowy sposób należy wejść na stronę whitepages.com i wyszukać obojętnie jakie nazwisko np. John Kowalsky, a następnie dane wpisać w iTunes.

iTunes.5

06. Teraz wystarczy już tylko kliknąć w potwierdzenie, które zostało wysłane na nasz e-mail i to wszystko.

iTunes_6-2

Aby włączyć iTunes Radio należy wejść w telefonie w Ustawienia – iTunes Store i App Store  i wpisać dane z naszego amerykańskiego konta iTunes. Gdy to zrobicie, to po chwili w aplikacji Muzyka pojawi się Wam piękna nowa ikona „Radio”.

Radio1

Miłego słuchania!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Niestety wyklucza się to z iTunes Match, gdy tylko zalogujemy się do amerykańskiego sklepu to tracimy dostęp do naszej kolekcji.

 • Bonga Keek

  Wolę cierpliwie poczekać aż wypuszczą iTunes Radio w Polsce. Zabawa w dodatkowe konta i w efekcie problemy z kolekcją (jak wspomniał wcześniej jeden z komentujących) nie są zabawą dla mnie.

 • chojraak

  Takie roziaznie generuje strasznie dużo problemów później. Już łatiwje wejść w ustawienia konta i po prostu zmienić sklep na amerykański (oczywiście trzeba też wtedy zmienić kod pocztowy i nr tel)

  • Rozwiązanie nie generuje żadnych problemów poza tym, że trzeba logować się do radia na konto US, a do zakupów/instalacji nowych app do konta PL.

 • Robert

  A co z aplikacjami w telefonie zainstalowane na starym koncie?
  Czy po pojawieniu się radia mogę ponownie zmienić appleID na poprzedni i mieć zarówno aplikacje jak i wciąż istniejące radio?

  • Aplikacje zostają zawsze bez znaczenia na jakie konto się zalogujesz. I tu niestety jest ten problem, że po wylogowaniu konta US radio też znika, zależnie od tego jak często odwiedzasz AppStore, ciągłe logowanie się na inne konto może być denerwujące – ale coś za coś.

 • Darth

  Czy nie jest to w jakikolwiek sposób karalne? W sensie ta osoba, której dane podamy się nie wkurzy? Albo Apple jakoś nie wykryje tego, bądź co bądź, przekrętu?

 • Mariusz

  W Polsce dopóty nie będzie nowych filmów w iTunes w 3 dni po wyjściu z kin, nowych wykonawców muzycznych w iTunes, nowych stacji radiowych w iTunes, nie będzie Netflix, nie będzie Hulu, nie będzie nawet Amazon Prime czy też Instant Video, dopóki będzie istniał ZAIKS.
  To zakała polskiej rozrywki. Przed wojną było coś takiego jak ZAIKS????

  • Mike

   Coś Mariuszek średnio przewidziałeś przyszłość

   • Mariusz

    Tak się składa, że dobrze. Spróbuj obejrzeć w polskim Netfliksie trzeci sezon The Fall albo dowolny hiszpański film dostępny na hiszpańskim Netfliksie. Niby nie ma granic a w Polsce obejrzysz tylko to, co na JBO albo Polsat pay per view…

    • Mike

     Tyle, że zaiks nie ma nic do tego. Powiem więcej – ZAiKS póki co nie ma umowy z Netfliksem