Michał10.11.2014
Jak usunąć numer telefonu z serwera iMessage

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu było głośno w sieci na temat znikających wiadomości iMessage? Problem dotyczył osób, które zmieniły iPhone’a na inny telefon.

Numer telefonu osoby, która zmieniła telefon był nadal dostępny na serwerach Apple i dlatego osoby wysyłające wiadomości pod ten numer wysyłały je jako iMessage, a nie jako zwykłego SMS-a. W praktyce wyglądało to tak, że wiadomość taka w ogóle nie dochodziła.

Zrzut ekranu 2014-11-10 o 11.28.18 1

Dziś w nocy Apple uruchomiło specjalną stronę o nazwie „Wyrejestruj iMessage”. Co to takiego? Dzięki tej stronie możliwe jest usunięcie numeru telefonu z serwerów iMessage. Aby to zrobić należy udać się na stronę apple.com podać numer telefonu i potwierdzić jego usunięcie za pomocą kodu, który zostanie dostarczony w formie SMS-a.

I na koniec zła wiadomość. Opcja ta jak narazie nie jest dostępna w Polsce.

Źródło: apple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Jaś

  Coś… nie tegeś…

  1. Strona ” selfsolve.apple.com/deregister-imessage ” nie jest szyfrowana pomimo „https” .
  2. Z dostępnej „wybieraczki” nie można wybrać Polski! (sic!) a nie można bo… Apple nie umieściło takiego kraju jak Poland

  Dlatego ma uwaga do redakcji, może sprawdzajcie „porady”? Zanim w oparciu o jakiś przekaz, niedostosowany do naszych realiów coś podacie…?

 • master

  podać trzeba swój numer telefonu czy numer ktory ma być wyrejestrowany, tzn. numer osoby do której wiadomości zamiast jako sms-y dochodzą jako iMessage ?