Krzysiek Borek24.06.2014
Jak usunąć PPSync z iOS 7.1.x

W dniu wczorajszym zostało wydane narzędzie do Jailbreaka dla iOS 7.1.x. Jednakże okazuje się, że posiada on nie lada problem, który pojawi się dopiero po wykonaniu go.

Wszystko rozchodzi się o Chińską wersję AppSync, nazwaną PPSync. Jest ona dodawana wraz z Jailbreak, nawet gdy odznaczymy instalację 25pp. Niestety PPSync jest źle napisane i posiada wiele błędów. W wyniku czego system robi się nie stabilny, dołączając do tego wyłączanie aplikacji, za chwilę po uruchomieniu ich, są to np. Mail, Safari i inne. Mało tego rozszerzenie to powoduje znikanie ikon w Springboardzie, a także samoistne uruchamianie się ponownie urządzenia.

Karen Tsai, która jest dosyć znana w środowisku, związanym z Jailbreakiem iOS, zaleca zainstalowanie pakietu, który doszczętnie usuwa PPSync z naszego urządzenia. Jednak, aby to zrobić musimy dodać jej repozytorium do Cydii, ponieważ paczka ta nie widnieje w domyślnych repozytoriach.

Dodajemy ten link, do źródeł w Cydii -> http://cydia.angelxwind.net/. Po czym pobieramy Complete PPSync Remover

To jednak nie koniec aktywności developerki na tym polu. Zamierza ona wystosowac wiadomość do gtupy PanGu, aby usunęli PPSync i dodali zamiast niego AppSync Unified, w wyniku czego użytkownicy unikną błędów, jakimi naszpikowany jest PPSync. Tsai zamierza ich zapytać, czy będą mogli usunąć instalację ceryfikatów 25pp, jak i AppSync, jednakże są małe szanse powodzenia tej akcji.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • dashite

  Nie rozumiem, u mnie nie powoduje żadnych błędów.

 • @Orlowskii

  Jak chincYcy pokazali juz dziury w iOS 7.1.x to np evasion nie moglby zrobic swojej wersji JB tylko czystej bez tego calego syfu?

  • Alex99

   Popieram (y)
   sam właśnie robię jailbreak od tego ios 7.1.1 iPhone 5s ciekawe co z tego wyjdzie….

   • @Orlowskii

    Daj znac czy sie oplaca to robic

 • Damian Kolendo

  2 minuty ci zajmie usuwanie tego „syfu”

 • mc55

  Mam doświadczalnego ipada 4 , mam wgrany ios 7.1.2 + jailbreak , PP25 miałem wgrany już ponad rok temu, z niego mnóstwo gier, do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów ze znikaniem ikon , restartami itp.
  Oczywiście sądzę że nie jest on bezpieczny i może mieć dziury , dlatego na iphonie z którego korzsytam nigdy go nie instalowałem, ale mimo to mój iphone 5s potrafi niekiedy zaświrować bardziej niż ipda.