Krzysiek Borek01.09.2016
Jak usunąć program szpiegujący Pegasus

Decydując się na Jailbreak warto pamiętać, że jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw, które również czyhają na użytkowników korzystających z nie odblokowanego oprogramowania układowego.

Jednym z najnowszych niebezpieczeństw jest program szpiegujący Pegasus i za chwilę pokaże wam, jak się go pozbyć.

Cydia

Usunięcie na urządzeniu bez Jailbreak

Najlepiej, żebyście zaktualizowali oprogramowanie układowe do wersji 9.3.5, możecie to zrobić przez OTA (over-the – air) lub całkowicie odtworzyć iOS do najnowszej kompilacji za pomocą iTunes. Pamiętajcie, że aktualizacja usunie Pegasusa, jeżeli rzeczywiście go macie, poza tym lepiej się przed nim zabezpieczyć.

Usunięcie na urządzeniu z Jailbreak

  1. Najpierw musimy sprawdzić, czy zostaliśmy zainfekowani Pegasusem programem Lookout z App Store.
  2. Jeżeli okaże się, że nie macie zainfekowanego urządzenia, nie macie się czym przejmować, jednak wtedy najlepiej zaktualizować oprogramowanie do wersji 9.3.5. Jeśli jednak macie na swoim sprzęcie Pegasusa, od razu dodajcie źródło – https://coolstar.org/publicrepo/ i zainstalujcie paczkę Perl.
  3. Potem dodajcie źródło – http://load.sh/cydia i pobierzcie pgcheck. Jeśli nie jesteście pewni działania programu, zawsze możecie rzucić okiem na kod źródłowy dostępny tutaj → https://github.com/z448/pgcheck
  4. Po zainstalowaniu obydwu paczek uruchomcie urządzenie ponownie i znowu zróbcie Jailbreak, dopiero wtedy pgcheck zacznie działać, jako proces w tle.
  5. Jeżeli pgcheck znajdzie Pegasus, to zostaniecie o tym poinformowani i od razu włączy się tryb samolotowy. Dopiero po włączeniu trybu samolotowego pgcheck zajmie się usunięciem zainfekowanych plików.
Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek