Krzysiek Borek29.06.2014
Jak wgrać Androida L na Nexusa 5

Wersja developerska Androida L przeznaczona dla Nexusa 5 i Nexusa 7 pojawiła się dzień po konferencji Google I/O.

Jak wiadomo developerzy związani z Androidem często biorą się za ułatwienie wgrania oprogramowania i tak było tym razem. Dostepny jest Custom ROM dla Nexusa 5, instrukcja ta pokaże Wam, jak krok po kroku wgrać nowy system operacyjny Google. Sam sprawdzałem to na urządzeniu Kolegi i rzeczywiście działa, choć jak to wersja testowa, są w niej błędy.

Więc przejdźmy do rzeczy.

  • Musimy mieć ROOTa na naszym Nexusie 5, dodatkowo trzeba mieć Recovery, TWRP lub CWM i dopiero mozna przystapić do aktualizacji.
  • Uruchamiamy Recovery w Nexusie, po czym odmontowujemy system. Nastepnie robimy wipe folderu system,data, Dalvik i Cache, zdecydowanie dobrze jest przeprowadzić czystą instalację oprogramowania, jeżeli mamy Androida 4.x na naszym urządzeniu. Wszystko to z powodu nowości w systemie.
  • Pobieramy ROM z Androidem L i wgrywamy poprzez Recovery.
  • Dobrze jest też wgrać specjalnie przygotowany kernel pod nowy system, aby mieć ROOT, do tego także aplikację Super SU, a także radio.
    Instalacja tych 3 rzeczy nie jest konieczna, jednakże dobrze by było aby je zainstalować, w wyniku czego ułatwimy sobie nieco życie po aktualizacji do Androida L.
  • Uruchamiamy Nexusa 5 ponownie, tutaj należy uzbroić się w cierpliwość ponieważ pierwsze uruchomienie trochę trwa. Jednak, zaraz po uruchomieniu będziemy mogli zapoznać się z najnowszą wersją systemu Android.
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek