Michał14.12.2013
Jak wrócić z iOS 7.1 beta2 do iOS 7.0.4

Jeśli chcielibyście wrócić z iOS7.1 beta2 do iOS 7.0.4 ponieważ najnowsza beta z jakiegoś powodu wam nie odpowiada, albo po prostu nie jesteś deweloperem i masz zablokowany telefon, to poniżej opisze wam co należy zrobić aby wrócić do oficjalnie dostępnego oprogramowania iOS 7.0.4.

Powrót z iOS 7.1 beta 2 do iOS 7.0.4

01. Pobierz najnowszą wersję iTunes 11.1.3
02. Włącz iTunes
03. Trzymając wciśnięty „Home Button” podłącz urządzenie do komputera
04. iTunes powinien wykryć urządzenie w trybie awaryjnym
05. Jeśli nie masz oprogramowania 7.0.4 na dysku, to kliknij odtwórz
06. Jeśli masz soft na dysku to na klawiaturze przytrzymać przycisk (alt dla Mac) lub (shift dla Win) kliknij odtwórz i wskaż plik z dysku
07. W tym momencie iTunes zacznie pobierać oprogramowanie iOS 7.0.4
08. Jeśli wskazaliście plik ręcznie, to rozpocznie się proces instalacji
09. Czekaj aż zakończy się proces instalacji
10. Aktywuj urządzenie

Ciesz się działającym iOS 7.0.4

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Snik3rs

  Do trybu awaryjnego przechodzimy trzymając home+power i po restarcie urządzenia w momencie kiedy pokazuje sie jabłuszko puszczamy power trzymając przez ok. 10sek home. Oczywiscie telefon musi byc w tym momencie cały czas podłączony pod komputer.

  • Radek

   Pobiera mi ciągle wersje 7.1. Daje otwórz i od razu moówi ze pobierze najnowszą aktualizacje jaka jest

   • Nie da się już wgrać 7.0.x, wersja aktualna to 7.1 i tylko ta można zainstalować.

    • Radek

     No właśnie to po co ten opis że można cofnąć ? . Ja instalowałem Jaibreak i na logo mi sie zawiesiło. Dałem w tryb awaryjny i w trybie dałem otwórz bo tylko to mogłem zrobić ale na siłę mi zainstalowało nowa aktualizacje jaka jest do wersji 7.1 masakra . Co teraz mam zrobić bo do wersji 7.1 nie widzę Jaibreaka ?? Można w końcu cofnąć 7.1 do 7.0.x

     • Bo to jest wpis z grudnia 2013? Czas leci do przodu, nie będziemy zmieniać wpisów w tył wszystkich. Teraz już nie ma opcji żeby zrobić JailBreak, przykro mi.

     • Radek

      Jak ja nie cierpię tego apple (dostałem to w prezencie ).Na to wychodzi że jeżeli komuś nie wyjdzie Jaibreak i zawiesi się na logo to będzie miał na siłę nowa aktualizacje tak ?

     • Tak. Nie rób JailBreak i tyle, żadne problem, system jest dość rozwinięty już.

     • Radek

      Ale dużo ogranicza użytkownika to mi się nie podoba i tak już wszystko nam jest narzucane, nawet ta aktualizacja której nie chciałem . Czemu nie mam możliwości zainstalować sobie np wersji 6 to jest nam już narzucone :/ to moje zdanie . A czy można np za pomocą Shift wskazać aktualizacje z tej strony i cofnąć ? http://www.makoweabc.pl/2013/11/ios-7-0-4-bezposrednie-linki-do-ipsw/ podać mam iPada mini 16 gb z samym wifi . Wczoraj akurat postanowiłem zrobić Jaibreka miałem tego pecha ze pokazała się nowa aktualizacja 7.1 i musiałem zaktualizować :/

 • Wacol

  Zastanawiam się,czy można przejść z IOS 7.1beta2 do oprogramowania 6.x.x, wybierając w Itunesie już ściągnięte wcześniej oprogramowanie i wyłączając internet (żeby nie miał możliwości samoczynnej aktualizacji). Wie ktoś coś na ten temat?

  • Nie można, bez internetu nie sprawdzi czy może go zainstalować, więc go w ogóle nie zainstaluje. Nie ma żadnej możliwości powrotu.

   • Wacol

    Kurcze szkoda, ale dzięki za odpowiedź.

 • Gdyby ktoś szukał – jak zrobić downgrade z iOS 8 do iOS 7: http://www.download.net.pl/downgrade-z-ios-8-do-ios-712/n/4758/ Może się przydać na starszych smartfonach (iPhone 4S) i tabletach (iPad 2). Ze swojego doświadczenia widzę, że ostatni wspierany telefon/tablet zwykle gorzej radzi sobie z obsługą najnowszej wersji systemu Apple’a.