Krzysiek Borek02.07.2014
Jak wygląda sprzedaż iPhone’a w stosunku do Galaxy S5

Pomimo tego, że Galaxy S5, zadebiutował na rynku 8 miesięcy po iPhonie 5S i 5c, jest on nadal w tyle jeżeli chodzi o sprzedaż na terenie Europy. Nie zmienia to faktu, że w ważnych Europejskich miastach S5 sprzedaje się lepiej od iPhone’ów.

Galaxy S5 uplasował się na 3 miejscu pod względem sprzedaży, przed nim są tylko iPhone 5S i 5c. Informacja ta wypłynęła od Kantar Worldpanel i dotyczą następujących krajów : Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. To nie koniec statystyk okazuje się, że 17% obecnych użytkowników S5, używało wcześniej urządzeń Apple. Obecnie 58% użytkowników posiada Galaxy S5. Wynik może być satysfakcjonujący, ponieważ głowną przyczyną kupna jest zainteresowanie konsumentów większą przekątną wyświetlacza.

IOS8

Ogólnie największy udział na rynku mobilnym w Europie nadal ma Android, jest to 73.3%, podczas gdy udział iOS wynosi 16.6%, a Windowsa 8.1%. Jeżeli chodzi o tę sytuację w Stanach Zjednoczonych S5 uplasował się na drugim miejscu, podczas gdy iPhone 5S, pozostał najlpeiej sprzedającą się słuchawką na rynku Amerykańskim. Procentowo wygląda to tak, 36.8% do 32.5%, więc procentowo wygrywa Samsung.

Odkąd konsumenci są bardziej zainteresowani większymi urządzeniami Apple zamierza sprostać ich oczekiwanim, w postaci iPhone’a 6. Jeden z nich będzie miał ekran o przekątnej 4,7″, a drugi 5,5″. Urządzenie ma zadebiutować już we wrześniu.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • kwawer

  czyżby autor artykułu wiedział już jakie iphony zostoną zaprezentowane na prezentacji appla ? to są narazie przypuszczenia wyssane z palca, że będą iphony o przekątnej 4,7 i 5,5

  • Daniel Jendrecki

   95% przecieków mówi o ekranach 4,7″ i 5,5″. A jak wiadomo, każda plotka ma w sobie część prawdy/

   • kwawer

    plotka to plotka, a w przypadku apple niejednokrotnie tak było, że apple zaskakiwał na różne sposoby. Poza tym autor napisał, że będzie miał, a nie prawdopodobnie będzie miał, a to duża różnica. Tacy właśnie hejterzy, którzy nie przykładają wagi do słów, które piszą powodują potem różne niedomówienia/rozczarowania/konflikty (niepotrzebne skreślić)