Krzysiek Borek22.07.2014
Jak wyglądają zarobki deweloperów i zainteresowanie systemami mobilnymi

Nie ma żadnych badań, które na to wskazują, jednakże pytając użytkowników można zauważyć, że najpierw aplikacje pojawiają się na iOS, a potem zostają wydane na Androida.

Informacje pochodzą z Vision Mobile, zebrano je od 10,000 deweloperów ze 137 krajów. Według raportu 70% z nich tworzy aplikacje dla Androida, podczas gdy 51% wybiera system Apple, wynik Windows Phone to 28%, więc jak widać deweloperzy nie są specjalnie zainteresowani tym systemem mobilnym.

Kolejne statystyki to informacje, dotyczące zarobków deweloperów, 25% z nich nie zarabia nic na swoich tworach, 64% użytkowników zarabia mniej, niż 500$, statystyka ta, dotyczy także 50% osób zajmujących się pisaniem aplikacji dla iOS. 33% deweloperów zarabia mniej, niż 100$ miesięcznie.

Prawdziwie zarobki zaczynają się, jeżeli posiadamy przedsiębiorstwo zajmujące się wydawaniem aplikacji lub gier dla systemów mobilnych. Niestety sprawia to,że trzeba zainwestować w to przedsięwzięcie nie małe pieniądze.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • mamrot

  „Informacje pochodzą z Vision Mobile, zebrano informacje od ..” – takich kwiatów jest tu więcej. Zatrudnijcie w końcu kogoś mającego pojęcie o pisaniu. Większości „artykułów” nie da się po prostu czytać. Poziom gimnazjum.

  • Damian Kolendo

   To stwórz swój portal i daj linka …

   • Misi333k

    Odpowiedź boska, a linki do porządnych portali kasujcie bo żal dupę ściska ;) ja odwiedzam w ramach rozrywki, jak to się znów banda „pajacyków” spuszcza nad nową plotką o Apple, nowym przeciekiem, nowym spreparowanym zdjęciem