Krzysiek Borek11.09.2015
Jak wykonać aktualizację do iOS 9 GM/9.1 beta

Zaledwie tydzień przed oficjalnym wydaniem iOS 9, Apple wydało wersję iOS GM (Golden Master), która jest ostatnią wersją poglądową nadchodzącego systemu operacyjnego dla iGadżetów. Do tej pory mieliśmy do czynienia z sześcioma wersjami poglądowymi iOS 9, a w Cupertino postanowili udostępnić pierwszą wersję testową iOS 9.1

GM nie wprowadza wielu nowości względem poprzedników, oprócz konfiguracji „Hey Siri” i poprawek, dotyczących stabilności działania systemu, a także wyeliminowano błędy poprzedników. Główną nowością w iOS 9.1 są emotikonki, których jest cała masa. Chcecie wypróbować najnowszą odsłonę? Niestety, mogą zrobić to tylko i wyłącznie osoby zapisane do programu deweloperskiego Apple, choć znajdzie się metoda na aktualizację bez potrzeby posiadania konta deweloperskiego.

Dzięki tej instrukcji będziecie w stanie zaktualizować wasz sprzęt do iOS 9.1 lub 9 GM bez potrzeby zakupu dostępu do konta deweloperskiego (99$) i rejestracji UDID waszego urządzenia. Jeżeli wersje poglądowe to nie wasza para kaloszy to w każdej chwili możecie powrócić do iOS 8.4.1. Jedyne czego potrzebujemy to działającego kabla USB, komputera z systemem operacyjnym OS X lub Windows, a także połączenia z internetem. Pamiętajcie, że iOS 9 GM i 9.1 są kompatybilne z większością dostępnych produktów Apple.

Zanim zaczniemy

Pomimo aktualizacji nie usuwają się nasze dane, choć nigdy nic nie wiadomo i warto najpierw pomyśleć o wykonaniu kopii zapasowej danych z waszego iGadżetu. Najlepiej jest wykonać zwykła aktualizację systemu operacyjnego do wybranej przez was wersji, zamiast odtwarzać oprogramowanie.

Kopię zapasową ustawień i danych możemy wykonać bezpośrednio na urządzeniu lub przy pomocy iTunes, wtedy możemy zapisać ją na dysku komputera lub dysku sieciowym (iCloud). Pamiętajcie również o posiadaniu najnowszej wersji iTunes, aby nie pojawiły się błędy z kompatybilnością, wtedy pozostaje nam pobranie odpowiedniego pliku z aktualizacją dla naszego iUrządzenia.

Aktualizacja do iOS 9 GM/9.1 beta 1 bez konta deweloperskiego

  • Pobieramy plik.IPSW z z aktualizacją dedykowaną naszemu iUrządzeniu.
  • Uruchamiamy iTunes i podpinamy sprzęt do komputera.
  • Urządzenie mobilne z iOS pojawi się w iTunes, wtedy klikamy na Podsumowanie. Przytrzymujemy Shift (Windows) lub Alt/Option (OS X) i klikamy na Sprawdź aktualizację.
  • Pojawi się okno dialogowe, w którym szukamy i wybieramy iOS 9 GM lub 9.1 beta 1, aby rozpocząć aktualizację.
  • Aktualizacja powinna trwać od 10 do 15 minut, po jej zakończeniu wasze iUrządzenie uruchomi się ponownie, działając na najnowszej wersji iOS 9.

Jeżeli chcecie wykonać czystą aktualizację z usunięciem wszystkich danych, musicie odtworzyć oprogramowanie za pośrednictwem trybu DFU.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek