Krzysiek Borek07.08.2016
Jak wyłączyć automatyczną aktualizację do iOS 9.3.4

Nie mam wątpliwości, że szybkie i częste aktualizacje oprogramowania to obecnie jedna z najważniejszych zalet iOS, dopóki nie decydujemy się na Jailbreak.

Wtedy mało kto chce aktualizować swoje urządzenie mobilne, ponieważ nowsza wersja oprogramowania układowego kładzie na łopatki luki odnalezione w starszej.

iOS9

Jeżeli nie chcecie przypadkowo zaktualizować iOS do wersji 9.3.4 i nadal cieszyć się odblokowanym oprogramowaniem, musicie pobrać wtyczkę Mikoto, która sprawi, że wasz sprzęt nie pobierze aktualizacji automatycznie po podłączeniu do ładowarki.

  1. Dodajemy do Cydii repozytorium https://cydia.angelxwind.net/ i pobieramy Mikoto.
  2. Uruchamiamy ponownie Springboard, opcja pojawi się po zainstalowaniu wtyczki.
  3. Udajemy się do Ustawienia → Mikoto i włączamy funkcję Software Update Disabler. Po włączeniu panel z Uaktualnieniami oprogramowania ustawieniach systemowych przestanie działać. Niestety, potem nie można wyłączyć tej funkcji, ponieważ jej wyłączenie wprowadzi urządzenie mobilne w zapętlanie uruchamiania.

To wszystko, nie musicie się już martwić o przypadkowe zaktualizowanie oprogramowania. Aktualizacja nie pobierze się automatycznie, a ponadto funkcje takie, jak Wymaż zawartość i ustawienia i Wszystkie ustawienia w zakładce Wyzeruj również przestaną działać.

Od czasów wprowadzenia iOS 6 Jailbreak całkowicie uniemożliwiał pobranie aktualizacji oprogramowania układowego, ale od czasu do czasu „szczęśliwcy” przypadkowo aktualizowali iOS i blokowali oprogramowanie na nowo. W takim przypadku najlepiej zainstalować Mikoto i mieć spokój.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek