Krystian10.02.2014
Jak wysłać zwykłego SMS zamiast iMessage?

Jak wysłać wiadomość SMS zamiast iMessage? Czasem każdemu się zdarza być w miejscu, gdzie zasięg jest słaby, albo internet nagle umarł. Wtedy zamiera również usługa iMessage i nasza komunikacja ze światem.

Co więc zrobić w przypadku, gdy wysyłamy do kogoś wiadomości, a pod nimi ciągle nie chce się pokazać napis „Dostarczono”? Aby uratować sytuację musimy wykonać dwie czynności.
Najpierw udajemy się do Ustawienia -> Wiadomości, włączamy tam opcję „Wyślij jako SMS”.
Drugi krok jest o wiele prostszy, wchodzimy ponownie do aplikacji Wiadomości i przytrzymujemy palcem na chmurce z tekstem, po pojawieniu się komunikatu klikamy „Wyślij SMS”.

Od teraz iMessage będzie wysyłać automatycznie SMSy, dopóki nasz rozmówca znowu nie znajdzie się w zasięgu internetu. Uważajcie jednak, jeżeli piszecie z kimś zza granicy, żeby nie narobić sobie przypadkiem kosztów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
  • Jest znacznie łatwiejszy sposób bez wchodzenia w ustawienia. Wystarczy w okienku rozmówcy wysłać wiadomość jako iMessage. W czasie wysyłania wiadomości wystarczy tapnąć na wysyłaną wiadomość i wybrać wyślij jako SMS/MMS.

  • Sławomir Marcinków

    Mam iPhone 5, wcześniej miałem 4.. Mam problem z wysyłaniem wiadomości SMS (wyślę kilka smsów i później jest jakieś „zacięcie” i ciągle wskakuje mi „nie dostarczono !”) nie mam pomysłów, próbowałem wyzerować ustawienia sieciowe, ręcznie przepisywałem książke telefoniczną i nadal nic… Prosze o pomoc. Mam juz powoli dość tego jabłka

  • Karol54

    można też fajnie dołączać nalepki do wiadomości iMessage download.net.pl/jak-zainstalowac-stickery-w-imessage-dla-iphone-oraz-ipad/n/9337/ jak to tutaj sensownie opisali.