Tomasz Kulesa20.01.2014
Jak wyszukać tekst na stronie w mobilnym safari

W dzisiejszym poradniku chciałbym wam przedstawić sposób na proste i szybkie wyszukiwanie tekstu na stronie w mobilnym safari.

Ostatnio sam natknąłem się na taką sytuację, że szukałem w jaki sposób wyszukać interesujący mnie tekst na stronie. Wiedziałem, że gdzieś jest to ukryte w nowym iOS ale nie do końca miałem pojęcie gdzie. Generalnie pierwsze próby zakończyły się na klikaniu w tekst i poszukiwaniu funkcji szukaj. Takowej nie ma ponieważ Apple w nowej odsłonie swojego systemu zaimplementował tą opcję w pasek adresu.

iphonesafari

 

Jestem więc na naszej stronie OneTech.pl i chciałbym wyszukać tekst zawierający słowo filmy. Dotykam więc palcem w pole adresu i wpisuję interesujący mnie tekst po czym w wynikach wyświetlających się poniżej wybieram funkcję „na tej stronie”. Kiedy klikniecie w tym miejscu waszym oczom ukażą się podświetlone w tym miejscu wyrazy zawierające słowo filmy.

Bardzo proste i przydatne rozwiązanie kiedy chcemy szybko wyszukać dany tekst na stronie bez przeglądania jej od góry do dołu w poszukiwaniu najbardziej pożądanego przez nas słowa.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl

@thometomasz
  • chiefer

    super!