Krystian31.01.2014
Jak zastąpić tekst ikonami Emoji

Z aplikacji Wiadomości można korzystać praktycznie cały dzień do kontaktu ze znajomymi, czy to przez SMS, czy iMessage. Jak włączyć ikony Emoji na klawiaturze już pisaliśmy, dziś nauczymy się, jak podmieniać zwykłe uśmiechy na ikony.

Na pewno nie raz zdarza się Wam odruchowo wklepywać standardowe ikonki z dwukropkiem i nawiasem ;-). iMessage na Mac już jest sprytniejsze i podmienia to na obrazki, a co na iOS? Trzeba za każdym razem szukać ulubionej ikonki, która dodatkowo zmienia miejsce zależnie od częstotliwości używania.

W iOS mamy genialna funkcję tworzenia skrótów z klawiatury, dzięki którym możemy bardzo łatwo uprościć wklepywanie tych samych fraz, jak na przykład nasz adres email, czy adres domowy.

Aby dodać nowe skróty przechodzimy do Ustawienia -> Ogólne -> Klawiatura -> Skróty i klikamy + Dodaj nowy skrót.

Teraz, aby zamienić ikonki na emoji, w polu fraza wybieracie ikonkę, a w polu skrót przykładowo „:)”. Efekt powinien być taki jak na obrazku niżej. Tak samo postępujemy z każdą wybraną ikonką. Gotowe!

ikon

Teraz podczas pisania wiadomości i wstawieniu wcześniej zdefiniowanego skrótu wskoczy nam automatycznie odpowiednia Emoji, nic nie musimy robić ani klikać dodatkowo. Polecam!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_