Michał15.12.2015
Jak zrobić zrzut ekranu jedną ręką za pomocą 3D Touch

Denerwuje Was to, że podczas robienia zrzutu ekranu w Waszym iPhone musicie wciskać równocześnie Home + Sleep? Dziś opiszę Wam jak zrobić zrzut ekranu jedną ręką za pomocą 3D Touch.

Sposób przeznaczony jest oczywiście tylko dla użytkowników iPhone 6s/6s Plus.

Sprawa wygląda następująco. Aby wykonać zrzut ekranu za pomocą 3D Touch musicie wykonać następujące rzeczy. Wejdź w Ustawienia – Ogólne – Dostępność – AssistiveTouch, a następnie kliknij na Dostosuj menu główne (patrz niżej).

screen

Teraz w polu Czynność 3D Touch wybieramy „Zrzut ekranu” (patrz wyżej).

Kolejna sprawa to udanie się do Ustawienia – Ogólne – Skrót funkcji dostępności gdzie zaznaczamy AssistiveTouch i to wszystko (patrz niżej).

screen2

Od teraz aby wykonać zrzut ekranu musicie kliknąć trzy razy przycisk Home w celu aktywacji AssistiveTouch, a następnie mocniej przycisnąć kwadracik, który pojawi się na Waszym ekranie po aktywacji AssistiveTouch. Wszystkie te czynności można na spokojnie robić jedną ręką. Prawda, że proste?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • kamilc2

  No i to są dobre rady. 3d touch jednak ułatwia życie mocno, co? Wypróbuję na pewno.

 • Dorian

  To jakis zart? Wole to robic starym sposobem szybciej

 • PolskiPL

  Można trochę usprawnić ten proces i pozwolić na korzystanie z tego na starszych telefonach, w AssistiveTouch kliknąć dostosuj menu główne wybrać żeby pokazywało tylko jedną ikonę i później dodać do niej opcje zrzut ekranu, po naciśnięciu 3 razy Home pojawi się ikona którą trzeba kliknąć aby zrobić zrzut.

 • Misiek

  Bardzo przydatne jest rownież wygaszanie ekranu przez mocniejsze naciśnięcie ikony. Dzięki za takie fajne porady.

 • Mariusz P.

  bardziej naokoło niż tradycyjny zrzut ekranu… Dziękuję…