Michał18.09.2015
Jaki procesor ma iPhone 6s?

Dzięki chińskiej stronie TENAA w dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się w jaki procesor wyposażone są nowe iPhone’y 6s, które zaprezentowane zostały 9 września tego roku.

Jak podaje TENAA nowy procesor A9 w iPhone 6s i 6s Plus ma dwa rdzenie taktowane zegarem 1,8 GHz. Oprócz tego, o czym pisaliśmy już wczesnej potwierdziły się informacje o 2GB pamięci RAM.

iPhone6s

Dla przypomnienia dodam, że ubiegłoroczny iPhone 6 i 6 Plus wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • masi0

  Apple twierdziło, że 6s jest 70% szybsze, podkręcenie procka o 400Mhz to teoretycznie ledwo 25% a gdzie reszta? Obstawiam, że chińczycy są w błędzie a A9 dla iPhone’a jest 3-rdzeniowym prockiem

  • minicomp

   A porównujac iPhone 5 z 5s jak wytłumaczysz podwójny przyrost wydajności przy prawie identycznym taktowaniu ? To ze jeden jest 32 bitowy a 2 64 nie ma wpływu na wydajność. Procesor jest wykonany w nowej technologi i napewno ma 2 rdzenie.

   • masi0

    proces technologiczny nie ma zbyt dużo wspólnego z wydajnością, jedynie z zużyciem energii. owszem, bardziej energooszczędne modele można taktować wyżej ale to i tak nie będzie 70% – nie ma szans. Porównaj poszczególne generacje procesorów Intela