Krzysiek Borek10.12.2015
Jakie aplikacje na Androida negatywnie wpływają na żywotność baterii

Zespół Google odpowiedzialny za Androida obecnie pracuje w pocie czoła nad listą najlepszych i najpopularniejszych aplikacji/gier bieżącego roku.

Google to nie wszystko, AVG właśnie opublikowało raport 10 aplikacji, które zajmują najwięcej wolnego miejsca, korzystają z dużej ilości danych i negatywnie wpływają na żywotność baterii urządzeń mobilnych z Androidem.

Nie jest tajemnicą, że baterie w urządzeniach mobilnych prawie w ogóle nie uległy zmianom. W ciągu ostatnich lat technologia w tej kwestii nie poszła naprzód. Jedyne, co obecnie widzimy,to zwiększenie ich pojemności i nic więcej. Nie martwcie się, naukowcy pracują w pocie czoła, aby sytuacja uległa diametralnej zmianie. Mam tylko nadzieję, że nowe technologie, z których będą korzystać baterie przyszłości nie odbiją się na wzroście cen urządzeń mobilnych.

Raport AVG zawiera wiele list, podzielonych na podkategorie, ale mnie najbardziej interesuje zestawienie aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu operacyjnego i te, z których korzystamy codziennie na naszym urządzeniu mobilnym.

Poniżej obydwa zestawienia.

Top-Ten-Battery-Drainers-Run-at-Startup

Top-Ten-Battery-Drainers-Run-by-Users

 

Źródło: androidcommunity.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek