Krystian15.01.2014
Jakie Apple zastosuje ekrany w 2014 roku

Pojawiły się kolejne informacje na temat ekranów, które będą zamontowane przyszłym iPhone 6 oraz nowych tabletach. DisplaySearch przewiduje, że większe, oraz o większej rozdzielczości ekrany zobaczymy już w 2014 roku. Możliwe też, że pojawią się też ekrany typu AMOLED w produktach Apple.

DisplaySearch uważa, że pojawią się dwa nowe rozmiary iPhone o rozmiarach 4,7″ i 5,5″ oraz rozdzielczości 1600×900 i 1920×1080. Oba ekrany mają być panelami wysokiej klasy wykonanymi w technologii polikrzemu LTPS. Taki sam ekran znajdziemy obecnie w iPhone 5S.

Odnośnie ekranów AMOLED, oczywiście nie pojawią się one w standardowych produktach jak iPhone, jakość na to nie pozwala. Idealne były by natomiast do umieszczenia w iWatch. Może się okazać, że pierwszy elastyczny ekran AMOLED zostanie wyprodukowany właśnie dla Apple.

DisplaySearch prześwietlił chyba wszystkie możliwe produktu mobilne od Apple, pojawia się też ekran do iPada Pro, który ma mieć 12,9″ i rozdzielczość 2732×2048. Da to identyczną gęstość pikseli jaka obecnie jest w iPad Air.

Ekran

Oczywiście nie wszystkie te ekrany muszą finalnie trafić do produkcji masowej. Jak wiadomo, Apple testuje mnóstwo różnych konfiguracji i możliwości. Czekamy na kolejne plotki!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_