Krzysiek Borek24.09.2014
Jakie są koszta wyprodukowania jednego iPhone’a 6?

Dzięki ostatnim doniesieniom z rozkładania obydwu wariantów iPhone’a 6, wiemy ile kosztuje wyprodukowanie jednej sztuki urządzenia. Nie zgadniecie… Jak zwykle wychodzi to taniej, niż cena rynkowa urządzenia.

Koszt wyprodukowania iPhone’a 6 oscyluje pomiędzy 200, a 247$. Koszt iPhone’a 6 Plus jest nie znacznie wyższy i wynosi od 216-263$. Koszty zostały wyliczone przez IHS, firmę która zajmuje się takimi badaniami. Dzięki nim okazuje się, że Apple zarabia od 60-70% na każdym sprzedanym urządzeniu.

iOS8

Ceny urządzeń z dwuletnim abonamentem rozpoczyją się od 199$ za iPhone’a 6 i 299$ za iPhone’a 6 Plus. Cena w wolnej sprzedaży wynosi 649$ za iPhone’a 6, a model 6 Plus kosztuje 749$.

Róznice pomiędzy cenami wynoszą tyle samo, co w przypadku iPhone’a 5S i 5. Są one wyższe od cen poprzednich modeli smartfonów Apple. Co sądzicie o cenach? Czy są one właściwe?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Endzio

    A doliczyli system, projektowanie, marketing, reklamy itd, czy koszt części?

    • Krzysiek Borek

      Sam koszt części, reszty nie. Ale za złożenie bodajże 4 lub 4,50$. Choć tego nie dopisałem.

    • Raskun

      Myślę, że tylko koszt produkcji, marketing, reklame i koszty systemu opłacają z zarobków

  • Michał Maliński


    Jak zwykle wychodzi to taniej, niż cena rynkowa urządzenia.”
    No dziwne, żeby wychodziło drożej…

  • Mietek

    Jak mi iPhone 6 podgrzeje zupe to kupuje 3 sztuki