Krzysiek Borek28.05.2016
Jawbone kończy swoja przygodę z urządzeniami naręcznymi

Wygląda na to, że Jawbone-producent urządzeń ubieralnych i głośników Bluetooth walczy o swoje być albo nie być na rynku i właśnie przestali produkować swoje urządzenia.

Zakończono produkcję urządzeń naręcznych i resztę asortymentu sprzedano resellerowi, a obecnie szukają chętnych na zakup ich linii głośników Bluetooth. Wszystko z powodu problemów ze sprzedażą opasek UP2/3/4, więc postanowiono, że wszystkie zostaną sprzedane po niższej cenie innemu podmiotowi, który zajmie się ich sprzedażą.

jaw

W przypadku głośników sytuacja wygląda podobnie, bo nie zamierzają ich już produkować i szukają zainteresowanych zakupem. Jawbone nie zabrało głosu w tej sprawie, więc ciężko stwierdzić czy doczekamy się kolejnych opasek sportowych, ale sprzedaż jednej linii produktów może oznaczać skupienie się na jednej.

jaw2

Przez parę miesięcy byli w tarapatach, bo większość konsumentów sięgała po produkty konkurencji, a rynek urządzeń ubieralnych ma obecnie wielu członków. Ponadto od początku zeszłego roku nie zaprezentowano nowych produktów, a w listopadzie zwolniono 15% pracowników.

Warto nadmienić, że pracują obecnie nad nowym produktem, ale prawdopodobnie skorzystają z niego tylko i wyłącznie pacjenci szpitali, a nie aktywni fizycznie użytkownicy. Być może dzięki niemu odbiją się od dna, ale czas pokaże jak rozwinie się sytuacja.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek