Krzysiek Borek13.04.2016
JBL Reflect Aware C – pierwsze słuchawki z USB-C

Nadchodzą wielkie zmiany w kwestii odtwarzania muzyki na naszych urządzeniach mobilnych i analogowe słuchawki powoli odchodzą do lamusa, zastąpią je cyfrowe odpowiedniki.

Od dłuższego czasu mówi się, że Apple pozbędzie się standardowego gniazda słuchawkowego, a słuchawki do iPhone’a 7 podłączymy przy pomocy złącza Lightning.

To nie jedyna nowość w tej kwestii okazuje się, że HTC we współpracy z JBL pracują nad słuchawkami podłączanymi przy pomocy portu USB — C, ponieważ powoli zaczyna stawać się nowym standardem. Pierwszymi tego typu słuchawkami są JBL Reflect Aware C.

Zrzut ekranu 2016-04-13 o 12.25.07

Słuchawki pojawiły się podczas wczorajszego debiutu HTC 10 i producent smartfonu zamierza je sprzedawać obok własnych akcesoriów. Jednak nowe słuchawki łączą się tylko i wyłącznie przez port USB — C, nie trzeba podłączać ich dodatkowo do standardowego.

Zrzut ekranu 2016-04-13 o 12.24.55

USB — C pozwala na wykrzesanie lepszej jakości ze słuchawek, a dodatkowo zrobią one użytek z technologii redukującej szumy. Reflect Aware C są odporne na pot, a pasmo przenoszenia wynosi od 10Hz – 22 kHz.

Ich cena w przedsprzedaży wynosi 160$ i można zacząć je zamawiać, ale dostaniecie je dopiero w połowie czerwca. Warto nadmienić, że te same słuchawki są dostępne z portem Lightning, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić je, jeśli macie iPhone’a. Jednak wtedy cena wzrasta do 200$.

Źródło: androidheadlines.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek