Krzysiek Borek27.07.2015
Jednak nie będzie nowego iPhone’a z 4″ ekranem?

Analityk Cowen and Company, Timothy Arcuri twierdzi, że Apple zamierzało wydać iPhone‚a z 4 – calowym wyświetlaczu, inspirowanym iPhone’em 6. Koniec, końców w Cupertino stwierdzili, że to nie ma sensu.

Obecnie pojawia się sporo plotek, których tematem jest mniejszy wariant iPhone‚a, dopełniający obecną ofertę Apple. Prawdopodobnie będzie to model 6c, który być może pojawi się z obydwoma wariantami iPhone‚a 6S. Ostatnie raporty mówią, że będzie wyglądał tak samo, jak 6 i odziedziczy po nim parametry techniczne, oprócz 4 – calowego wyświetlacza znanego z modeli 5S, 5c i 5.

Arcuri twierdzi, że widział informacje, popierające jego hipotezę w łańcuchu dostaw od lutego do marca bieżącego roku, po czym wszystkie informacje poszły w niebyt. Oznacza to, że Apple wyrzuciło projekt do kosza i mało prawdodpodobne, żebyśmy w tym roku ujrzeli najmniejszy wariant smartfona Apple.

I think one of the reasons is because the iPhone 6 has sold so well,” Arcuri said. “And they said, ‘Look, why would we want to cannibalize? If we came out with an iPhone 6C, we would essentially cannibalize a price-reduced iPhone 6.

Podczas gdy Apple pokusiło się o wdrożenie urządzeń z dłuższą przekątną, wielu użytkowników narzekało na brak wariantu z 4 – calowym wyświetlaczem. Pierwsze plotki o najmniejszym wariancie pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

Nie tylko Arcuri wiedział, jak wygląda sytuacja iPhone‚a z 4 – calowym wyświetlaczem, kolejny analityk twierdzi, że w tym roku na pewno nie ujrzymy modelu 6c. Miałby się pojawić dopiero w przyszłym roku, jako 7c.

W obecnej ofercie Apple widnieją jeszcze modele 5S i 5c, cena tego pierwszego powinna drastycznie spaść po wydaniu modeli 6S, a obecne warianty 6 stanieją o 100$. Biorąc pod uwagę zdecydowany sukces iPhone‚ów z dłuższą przekątną wyświetlacza, szczerze wątpię w wydanie modelu z 4 – calowym wyświetlaczem. Taki scenariusz jest bardziej prawdopodobny w przyszłym roku, o ile gigant z Cupertino nadal będzie skory do sprzedaży tak małego urządzenia mobilnego. Warto nadmienić, że modele 5S i 5c za rok nie będą nadal produkowane, choć „śmierć” tego drugiego nastanie jeszcze w tym roku.

Nadal jesteście skorzy do zakupu iPhone‚a z 4 – calowym wyświetlaczem? Czego byście oczekiwali?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • hunter

    czyli.. apple niedawno podwyższył ceny swoich urządzeń (tłumacząc to wyższą cena dolara), tylko po to, by obniżyć je niedługo do pułapu na jakim znajdowały się tuż przed podwyżką? klawo. robienie klientów w konia to dobry interes.

    • hunter

      oczywiście nie zmienia to faktu, że na obniżkę czekam, bo w obecnej cenie nie opłaca mi się tego sprzętu kupić ;)