Krzysiek Borek30.08.2016
Jeszcze w tym roku zobaczymy nowego MacBooka Air, iMaca i monitor 5K

Nie od dziś wiadomo, że Apple szykuje kolejną generację iPhone’a i MacBooka Pro, ale wygląda na to, że to nie wszystkie nowości zaplanowane na bieżący rok.

W tym roku powinniśmy ujrzeć również odświeżonego MacBooka Pro, iMaka i monitor 5K wyprodukowany we współpracy z LG. Ponadto w przyszłym roku pojawi się wiele nowych funkcji zastrzeżonych dla iPada Pro.

imac

Amerykanie pracują nad powiększeniem liczby kompatybilnych z Apple Pencil aplikacji, ponieważ obecnie tylko wybrane (preinstalowane) programy współpracują z „ołówkiem”. Warto nadmienić, że w przyszłym roku powinien pojawić się dodatkowy wariant Pro (z wyświetlaczem o przekątnej 10,5 – cala), ale nie szykujcie się na poważne zmiany w jego trzewiach. Tim Cook i spółka chcą go wyposażyć w responsywniejszy wyświetlacz, pozwalający na komfortowe przybliżanie i przewijanie. Większość funkcji powinna pojawić się w iOS 10, ale dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Dawno temu wspominaliśmy o monitorze 5K z dedykowanym układem graficznym i wygląda na to, że monitor jednak się pojawi. W jego opracowaniu pomoże LG, więc o jakość wyświetlanego obrazu nie powinniśmy się martwić.

Nowy model MacBooka Air ma dostać port/porty USB — C, a iMac otrzyma układy graficzne od AMD i nic więcej. Co ciekawe, pojawiło się więcej informacji tłumaczących działanie dotykowego panelu OLED, zastępującego klasyczne przyciski w MacBooku Pro.

Podczas przeglądania pulpitu użytkownik otrzyma do dyspozycji podstawowe przyciski, pozwalające zmienić jasność wyświetlacza lub głośność odtwarzanych w danym momencie utworów. Na panelu będą również wyświetlane klasyczne przyciski funkcyjne, a poza nimi pojawi się wyszukiwanie informacji za pomocą Safari.

Odświeżone modele Maków na pewno pojawią się w październiku bieżącego roku, więc na początku września spodziewajcie się jedynie obydwu wariantów iPhone’a 7. Natomiast w przyszłym roku zobaczymy nowego iPada i funkcje, z których tylko on będzie korzystał. Wydaje mi się, że Apple Watch 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale nie podano żadnej orientacyjnej daty jego prezentacji.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek