Krzysiek Borek07.11.2016
Już teraz możecie wypróbować Touch Bar dostępny w MacBook Pro 2016

Nie ukrywam, że zaintrygował mnie dotykowy panel OLED usytuowany nad klawiaturą najnowszego MacBooka Pro.

Nowe rozwiązanie Apple ma wielu zwolenników, ale i przeciwników, co nie zmienia faktu, że druga grupa przed zakupem może sprawdzić, jak działa Touch Bar.

untitled

Na portalu GtiHub udostępniono aplikacje TouchBarDemo, a jedna z nich pozwala sprawdzić, jak panel działa w połączeniu z macOS Sierra, niestety nie pozwala ona na korzystanie z dotykowych funkcji. W tym przypadku musicie naciskać na przyciski funkcyjne ponad klawiaturą, aby zobaczyć, na co pozwala kawałek dotykowego ekranu.

Druga opcja wydaje się przyjaźniejsza, choć potrzeba do niej iPada podłączonego kablem do MacBooka. Wtedy panel pojawia się na ekranie tabletu Apple i możemy robić na nim to samo, co na komponencie najnowszego modelu Pro. Wszystko działa płynnie, a stuknięcie na ekran w miejscu panelu od razu wywołuje przypisaną przez autora akcję na MacBooku.

Cieszę się, że ktoś o tym pomyślał, ale obydwa zastosowania nie nadają się do codziennego użytku i osobiście traktuję to tylko, jako ciekawostkę. Z drugiej strony przeciwnicy panelu dotykowego mogą sprawdzić, jak działa przed zakupem nowego MacBooka Pro.

Instalacja aplikacji na iOS może napsuć wam sporo krwi, ponieważ trzeba ją zainstalować za pomocą Xcode, na macOS jest prościej, ale musicie mieć najnowszą wersję (10.12.1 – 12B2657), ponieważ poprzednia (12B2555) kompilacja nie wspiera dotykowego panelu OLED. Materiał wideo poniżej prezentuje działanie aplikacji na iOS i macOS.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek