Krzysiek Borek24.03.2017
Już wkrótce Apple Watch rozpozna obecność użytkownika w samochodzie i wyciszy powiadomienia

Wyświetlanie powiadomień to jedna z najważniejszych dla mnie funkcji i Apple Watch radzi sobie z nią świetnie, dopóki nie mamy zamiaru wyciągać iPhone’a z kieszeni.

Należy pamiętać, że podczas jazdy samochodem mogą nas zdekoncentrować, a Apple chyba o tym wie i zamierza dodać nową funkcję do Theater Mode.

Obecnie, zamiast zegarka można korzystać z Car Play, który podczas jazdy automatycznie zmniejsza ilość powiadomień o połączeniach przychodzących, wiadomościach i nawigacji. Na szczęście nadal pojawiają się powiadomienia związane z aktywnością fizyczną użytkownika.

Kolejnym rozwiązaniem jest wyłączenie zegarka, ale nie każdy się na to godzi. Tyle dobrego, że Apple rozpoczęło prace nad rozpoznawaniem przez zegarek obiektu, w którym znajduje się użytkownik za pomocą czujników ruchu. Wtedy automatycznie zmienia się ilość powiadomień, ponadto niektóre z nich mogą być ważniejsze i tylko one będą wyświetlane w pierwszej kolejności.

Mam wrażenie, że to samo mogą zrobić producenci akcesoriów samochodowych kompatybilnych z Car Play. Pozwoliłoby to na wykorzystywanie sprzętu z samochodu do wyświetlania powiadomień w postaci obrazów i dźwięków.

W końcu pojawi się ciekawe rozwiązanie, choć prawdopodobnie musimy czekać do oficjalnego wydania watchOS 4 i iOS 11.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek