Krzysiek Borek16.03.2016
Kiedy Apple udostępni finalną wersję iOS 9.3?

Pierwsza wersja rozwojowa iOS 9.3 została udostępniona 12 stycznia bieżącego roku. Od tego momentu pojawiło się 6 kolejnych wersji, a ostatnia została wydana 14 marca.

Jedną z najważniejszych funkcji jest Night Shift, który ma również przełącznik w Centrum Sterowania. NS korzysta z geolokacji i zegara urządzenia, aby w odpowiednim momencie zmienić barwę wyświetlacza, która nie męczy oczu użytkownika.

Zrzut ekranu 2016-03-16 o 14.40.27

Poza tym w najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple dodano nowe zabezpieczenia do systemowej aplikacji Notatki, najważniejsze z nich można zabezpieczyć czytnikiem linii papilarnych lub hasłem.

Zrzut ekranu 2016-03-16 o 14.40.42

Poprawek doczekała się również aplikacja News i dodano nowe menu kontekstowe (3D Touch) dla aplikacji Pogody, Ustawień, Kompasu, Zdrowia, App Store i iTunes. Po aktualizacji będzie możn żywą tapetę/zdjęcie zamienić na sztywny obraz, a aplikacja Zdrowie zyskała parę poprawek, tak samo, jak Apple Music, którego można używać za pośrednictwem Car Play. Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja Classroom, pozwalająca na zalogowanie wielu użytkowników na jedno urządzenie mobilne z iOS. Jeżeli mieszkacie w Stanach Zjednoczonych i jesteście abonentami sieci Verizon, możecie korzystać z WiFi Calling.

Większość wersji rozwojowych nie dostarczyła diametralnych zmian względem poprzednich, a jedynie poprawki dla pomniejszych błędów, poprawę stabilności i wydajności działania oprogramowania. Najwięcej zmian dotknęło Night Shift, najwięcej czasu poświęcono na dodanie skrótu do Centrum Sterowania, pozwalającego na wł./wył. funkcji dzięki skrótowi. Ogólnie wszystkie wersje testowe iOS 9.3 zawierają 100 nowych funkcji i poprawek, które wprowadzano podczas testów.

Wydaje mi się, że ostateczna wersja oprogramowania zostanie udostępniona po spotkaniu prasowym zaplanowanym na 21 marca bieżącego roku. W tym samym momencie powinien się również pojawić OS X 10.11.4 i tvOS 9.2.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek