Krzysiek Borek08.05.2016
Kiedy pojawi się Jailbreak iOS 9.3/9.3.1

Pół roku temu po wydaniu przez Apple iOS 9, Jailbreak został „zabity”, ponieważ żadne z obecnie dostępnych narzędzi nie jest kompatybilne z iOS powyżej 9.0.2. Niemal codziennie pojawiają się pytania o dostępność wymaganych programów, ale nie sądzę, żeby szybko się pojawiły.

16 września zeszłego roku pojawiła się ostateczna wersja 9, ale zawierała wiele błędów, więc wydano 9.0.1 i 9.0.2, aby je wyeliminować. 13 października tego samego roku wydano Jailbreak dla wszystkich edycji iOS 9 (Pangu). Jednak szczęście nie trwało długo, bo 21 października wydano 9.1, ale Apple nadal weryfikowało poprzednią wersję na swoich serwerach, więc każdy mógł do niej wrócić w ciągu 2 tygodni od ostatniej aktualizacji.

Cydia

W marcu bieżącego roku Pangu stanęło na wysokości zadania i wydało Jailbreak dla 9.1, ale działa tylko i wyłącznie z 64 – bitowymi układami scalonymi, więc musicie mieć iPhone’a 5s lub nowszego, aby go zrobić. Niestety, parę dni później zadebiutował 9.2.1, który oczywiście zablokował możliwość odblokowania oprogramowania układowego, a większość użytkowników szybko zdecydowała się na wykonanie aktualizacji swoich iUrządzeń. Obecnie dostępny jest iOS 9.3.1 i wersja testowa 9.3.2, ale najnowszą wersją z Jailbreak nadal pozostaje 9.1.

Cydia

Jeżeli śledzicie informacje, to wiecie, że Luca Todesco złamał zabezpieczenia iOS 9.3 (beta), ale autor powiedział, że nie zamierza wydawać programu, który to umożliwia. Z kolei Pangu i TaiG nie wspominają nic o swoich, nowych narzędziach, ale mogą pojawić się w każdej chwili lub w ogóle. Jednak na ten moment nie mamy żadnych, szczegółowych informacji na ten temat.

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem będzie aktualizacja do najnowszej wersji, ponieważ eliminuje ona wiele błędów znalezionych w poprzednich. Jeśli macie 9.0.x to bez przeszkód możecie odblokować oprogramowanie lub również je zaktualizować, to samo tyczy się użytkowników z 9.2.1. Mam wrażenie, że będziemy czekać dłużej niż zwykle, ale po udostępnieniu narzędzi nie powinno być problemów z wykonaniem tej operacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Waldemar Sinicki

  i wiemy tyle co wcześniej !

  • krzysiekb92

   niestety, niby TaiG coś ma, ale to tylko instalator aplikacji 3K i nic więcej…

   • Danax

    Chodziło mu o to, że artykuł jest o niczym. Nie wynika z niego żadna korzyść dla Jailbreakowców.

    • krzysiekb92

     Trudno, żeby było inaczej, skoro długa cisza panuje w tym temacie.

     • Danax

      To po co artykuł o niczym. Masz normę do wyrobienia i brakuje pożytecznych tematów?