Krzysiek Borek24.09.2014
Kiedy pojawią się nowe Nexusy?

Od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia związane z kolejnymi urządzeniami z serii Nexus. Google na pewno wyda smartfona i tablet z tej linii. Przjrzyjmy się co obydwa urządzenia mogą nam zaoferować i kiedy możemy spodziewać się ich debiutu na rynku.

Na pierwszy ogień idzie Nexus 9 tworzony we współpracy z HTC. Tablet będzie wyposażony w układ nVidii, Tegra K1. To urządzenie miałoby się pojawić w połowie października, bieżącego roku.

Oprócz tabletu zobaczymy również kolejnego smartfona z tej serii. Jego produkcją zajmie się Motorola. Samsung, HTC i LG już miały swoje 5 minut w tym temacie. Amerykanie to jedna z firm, która jeszcze nie pracowała przy takim projekcie.

Ostatnią kwestią pozostaje Android L. Oprogramowanie Google dla urządzeń mobilnych pojawi się w momencie wydania na rynku ubydwu urządzeń z serii Nexus. Jednakże Android L nie będzie dostepny dla wszystkich przed 1 Listopada. Wtedy nowe Nexusy trafią do sprzedaży, a obecne urządzenia zyskają możliwość aktualizacji do najnowszej wersji Androida.

Według doniesień pozostały 3 tygodnie do momentu prezentacji obydwu Nexusów i Androida L. Na ten moment pozostaje nam tylko trzymać kciuki, aby plotki okazały się prawdą.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek