Wacław Niezgoda11.09.2015
Kilka słów o nowym Apple TV

Apple opisało rynek telewizji jako bardzo obiecujące pole dla ich nowego, starego produktu- Apple TV. Z czym to się je, jak działa i co znajdziemy w środku? Przyjrzyjmy się Apple TV.

Wygląd

Zrzut ekranu 2015-09-11 o 14.25.01

Jeśli mamy się przyjrzeć, to grzechem byłoby nie rozpoczęcie od wyglądu właśnie. Sama przystawka nie doczekała się wielkich zmian, nadal jest to proste czarne pudełko.

Większej zmiany doczekał się pilot. W górnej części znajdziemy dotykowy panel, za pomocą którego od teraz będziemy głównie nawigować po menu Apple Tv. Przyciski zostały ograniczone do minimum i służą głównie do regulacji głośności, włączania Siri i powrotu do głównego ekranu.

A w środku?

Zrzut ekranu 2015-09-11 o 14.42.39

Sercem całego ATv jest procesor A8 znany z iPhone’ów 6. Ma to umożliwić obsługę nawet tych bardzo wymagających gier. Ponadto znajdziemy odbioernik podczerwieni, Wi-Fi 802.1ac oraz Bluetooth 4.0. Pilot wyposażony został w Bluetooth 4.0, akcelerometr oraz żyroskop, a bateria ma pozwolić na pracę przez ponad trzy miesiące.

System

Zrzut ekranu 2015-09-11 o 14.40.50

Nazwany tvOS pozwoli na dodawanie aplikacji przez deweloperów dzięki czemu na Apple Tv zagramy w znane z iPhone’a i iPada gry lub zrobimy zakupy, a to wszystko nie ruszając się z fotela.

Jednak głównym atutem Apple Tv ma być Siri. Inteligentna asystentka przeszukująca bazę Netflixa, iTunes, Hulu, HBO i Showtime. Pomoże wybrać film na podstawie naszych preferencji. Podpowie jacy aktorzy grają w filmie, pomoże zrozumieć niezrozumiałe kwestie przez cofnięcie i włączenie w danym momencie napisów.

A cena?

Za 32GB pamięci wewnętrznej przyjdzie nam zapłacić 149$, za dodatkowe 32GB dopłacimy 50$.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS