Jakub Świtek05.01.2015
Kingston HyperX Cloud Headset – recenzja

Pewnie każdy z was lubi sobie czasem w coś pograć. Czy to na konsoli, telefonie czy też komputerze. Przy okazji warto też zadbać o spokój współlokatorów, sąsiadów a przede wszystkim o wrażenia dostarczane w trakcie gry a do tego są potrzebne dobre słuchawki. Czy warto kupić HyperX Cloud? Zapraszam do lektury.

Gdy tylko wyjąłem słuchawki z zewnętrznego opakowania to od razu zauważyłem, że zestaw HyperX Cloud sprawia wrażenie produktu premium w tym segmencie. Duże, grube,czarne opakowanie, które budową a także sposobem otwierania przypomina opakowanie produktów Apple czy też firm obuwniczych.

box

W momencie podniesienia górnej część opakowanie to wewnątrz znajdziemy krótkie podziękowania za to, że wybraliśmy zestaw wyprodukowany przez Kingston a także kilka słów od firmy. Niby nic takiego ale robi wrażenie. Wnętrze opakowania zostało wyłożone czarną gąbką, w której na środku zatopione zostały nasze słuchawki a także dodatkowe akcesoria takie jak wymienne gąbki obite pluszem, odłączany mikrofon, adapter samolotowy, kabel rozdzielający sygnał do wyjścia jack 3.5 mm, materiałowe etui, 2 metrowy kabel przedłużający, pilot z metrowym kablem służącym do regulacji głośności, odbierania połączeń głosowych a także wyłączania/włączania mikrofonu. Dosłownie otrzymujemy pełen zestaw, więc nie musimy myśleć o ewentualnych dodatkach.

hyperx_cloud_04_box-645x599
zest

Gdy tylko wyjmiemy słuchawki to od razu możemy zauważyć, że zostały zaprojektowane z dbałością o detale. Szczotkowane aluminium idealnie komponuje się ze skórą, którą zostały okryte gąbki a także pałąk. Na tym ostatnim wyhaftowano nazwę modelu a także obszyto białą nicią. Sama konstrukcja słuchawek pozbawiona jest ostrych kresek czy też wyszukanych kształtów jakie można dostrzec u konkurencji. Postawiono na klasyczne, wypukłe muszle dzięki czemu wyglądają bardzo prosto i estetycznie. Do naszej dyspozycji mamy sześciostopniową regulację wysokości co w połączeniu z niezwykle miękkimi materiałami oferuje nam wysoki komfort użytkowania. Słuchawki są niezwykle lekkie (ważą 350 gramów), dzięki czemu nie przeszkadzają nam w trakcie używania. Dostępne są w wersji białej oraz czarnej. Minusem jest zastosowanie sztucznej skóry zamiast naturalnej.

Screen Shot 2015-01-05 at 18.25.07

Jeżeli chodzi o dźwięk to jest dobrze, powiedziałbym, że nawet bardzo. Jest on głęboki, lekko stłumiony z mocnym basem, dzięki czemu sprawdza się wyśmienicie w grach. Słuchawki bardzo realistycznie odzwierciedlają odgłosy strzałów, wybuchów czy też upadających łusek. Choć pozwalają na bardzo duży poziom głośności, to przy maksymalnym jego poziomie zaczynają lekko trzeszczeć i spłaszczać dźwięk – w trakcie normalnego użytkowania nie odnotowałem takich problemów, grały bardzo czysto. Słuchawki te są przeznaczone przede wszystkim dla graczy – nie jest to produkt dla miłośników muzyki. Warto wspomnieć o tym, że słuchawki bardzo dobrze tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz a zakrywające uszy muszle tylko to wrażenie potęgują.

Firma Kingston wyprodukowała bardzo dobry zestaw dla graczy. Charakteryzuje się bogatą gamą dodatków, wygodą użycia, świetnym wyglądem a także wysokim poziomem detali oraz wykończenia. W cenie 350 zł otrzymujemy zestaw słuchawkowy, który na swój sposób można nazwać „premium”.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4