Krzysiek Borek23.03.2017
Kod źródłowy iOS 10.3 beta wskazuje wysoką częstotliwość odświeżania wyświetlacza iPada Pro 10,5″

Obecnie wszyscy zainteresowani (programiści i użytkownicy) mogą wziąć udział w testach iOS 10.3 i wygląda na to, że oprogramowanie powstaje z myślą o najnowszym iPadzie Pro.

Do informacji dotarł Steve Throughton-Smith i wygląda na to, że ekran nadchodzącego tabletu może mieć wyższą częstotliwość odświeżania w porównaniu do 60Hz ekranów.

Nie wspomniał jednoznacznie o iPadzie Pro 10,5”, ale wydaje mi się, że to właśnie on otrzyma taki wyświetlacz, a dostarczony przez niego dowód świadczy o tym, że Apple pozwoli programistom na dodawanie różnych częstotliwości odświeżania do tworzonych przez nich aplikacji. Być może ma to związek z niedawnym wprowadzeniem taniego iPada do sprzedaży, w końcu taka funkcja mogłaby odróżnić podstawowy model od wyższego.

Pamiętajcie, że Apple sprzedaje obecnie iPada Pro z prawie 10 – calowym ekranem i to wg mnie powoduje lekkie zamieszanie. Tym bardziej że nadchodzący model również będzie należał do linii Pro, więc dostępne będą 3 warianty.

Zwiększenie częstotliwości odświeżania może mieć również związek z Apple Pencil, ponieważ dedykowany rysik ma częstotliwość odświeżania wynoszącą 240Hz, co nie zmienia faktu, że i tak współpracuje z wyświetlaczami obecnie sprzedawanych Pro. Pozwala to myśleć, że Apple czekało do kolejnej edycji Pro, która powinna w pełni wykorzystać możliwości dedykowanego rysika.

Zastanawiam się, jak poradzi sobie nowy Pro, biorąc pod uwagę wprowadzenie do sprzedaży tańszego iPada. Mam nadzieję, że nie sprawi on, że nowszy model sprzeda się gorzej.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek