Krzysiek Borek25.08.2016
Kod źródłowy macOS Sierra potwierdza USB 3.1 i Thunderbolt 3 w nadchodzących MacBookach

Kod źródłowy wersji rozwojowej macOS Sierra zawiera ciekawe informacje bezpośrednio związane z nowymi MacBookami, które powinny pojawić się pod koniec bieżącego roku.

Wygląda na to, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Apple będzie wspierać drugą generację portu USB 3.1 (prędkość transferu wyniesie 10GB/s), ale to nie wszystko, co znajdzie się w najnowszych laptopach z nagryzionym jabłuszkiem.

macbook

Linijka kodu „Super Speed Plus” oznacza, że port USB 3.1, który znajdzie się w nowych MacBookach, będzie drugiej generacji, a nie pierwszej. Niestety, obecnie dostępne laptopy i OS X El Capitan nie wspierają drugiej generacji portu, a pierwsza pozwala na przenoszenie danych z mniejszą prędkością (5GB/s). W takiej sytuacji rozumiem zastosowanie nowszego standardu, ponieważ Apple robi to dość często, nie zważając na pracę konkurencji.

MacBooki zawsze korzystają z najnowszych technologii, więc nowe USB i Thunderbolt to tylko kwestia czasu. Wcześniejsze doniesienia mówiły o zastosowaniu portów Thunderbolt 3, wspierających USB 3.1 i DisplayPort 1.2, a informacje odnalezione w kodzie źródłowym potwierdzają tę informację.

Na ten moment nie wiemy, kiedy pojawią się nowe MacBooki Pro, o ile Apple w ogóle zamierza je wprowadzić do sprzedaży. Jeżeli tak będzie, to sprzętu możemy się najwcześniej spodziewać pod koniec bieżącego roku (Październik lub Listopad). Ostatnie przecieki mówią o poprawie wzornictwa, odchudzeniu konstrukcji, zastosowaniu dotykowego panelu OLED i czytnika linii papilarnych w przycisku zasilania.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek