Krzysiek Borek16.05.2014
Kody promocyjne dla opłat wewnątrz aplikacji?

W dniu wczorajszym Apple zaktualizowało wiele swoich aplikacji i nie tylko. Była aktualizacja iTunes, OS X 10.9.3, a także aplikacji Podcasts.

Jak podaje portal 9to5mac Apple planuje również uaktualnić App Store, dzięki czemu, developerzy będą mogli dodać kody promocyjne do opłat wewnątrz aplikacji w wyniku czego nie będziemy musieli nic płacić, a jedynie wpisać kod.

Nie wiadomo czy Apple wyda tą opcje w niedalekiej przyszłości, czy tylko sprawdza kompatybilność z jedną z najpopularniejszych gier na App Store. Nie wiemy też jak miałby działać wprowadzony przez Apple system, obecnie EA wysyła maile z kodami promocyjnymi. Link zawiera odnosnik, który należy uruchomić poprzez urządzenie z iOS, aby dostać wirtualną walutę dostępna w grze.

Developerzy już wcześniej mogli wysyłać kody promocyjne, aby pobrać aplikacje, nawet jeżeli była w fazie testowej, nigdy nie robili tego z opłatami wewnętrznymi w grach czy aplikacjach.

Opcja ta może wydać się interesująca, w końcu niektórzy developerzy walczą jedynie o recenzje i nic ponad to wydając darmowe gre, które mają opłaty wewnętrzne. Jeżeli chodzi o Real Racing 3, promocja nadal trwa.

Źródło: appleinsider.com/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek