Krzysiek Borek05.04.2017
Kolejna wersja Magic Keyboard otrzyma Touch Bar i Touch ID?

Osobiście nie miałem przyjemności korzystać z MacBooka Pro wyposażonego w Touch Bar i czytnik linii papilarnych (Touch ID) i wygląda na to, że obydwa komponenty mogą pojawić się w kolejnej generacji Magic Keyboard.

Wszystko za sprawą kolejnego patentu zgłoszonego przez Apple, który jest treściwy, ale zawiera również zdjęcia klawiatury.

Jedna z nich ma być dedykowana stacjonarnym komputerom, a druga laptopom.

In some embodiments, the device may also include a processing unit positioned within the housing, and a primary display positioned at least partially within the housing and configured to display a graphical-user interface executed by the processing unit. In some embodiments, the display is an organic light-emitting diode display. The electronic device may be a keyboard device.

Nie będę oceniał przydatności lub nie Touch Bara, ale mam wrażenie, że nie jest wykorzystywany cały czas przez użytkowników MacBooka Pro. W przeszłości pojawiały się informacje o Magic Keyboard z Touch Barem i Touch ID, a ponadto dostępne były nawet projekty graficzne.

Trzeba mieć na uwadze, że Apple będzie musiało sprostać wielu problemom. Ważnymi kwestiami będą żywotność baterii, działanie Touch Bara podczas bezprzewodowego połączenia i przede wszystkim cena. Wydaje mi się, że ostatni problem będzie miał najmniejsze znaczenie, ponieważ nowa klawiatura może mieć rzeszę zwolenników.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek