Wacław Niezgoda04.05.2015
Kolejne doniesienia o iPadzie Pro

Coraz więcej źródeł mówi o domniemanym iPadzie Pro o ekranie 12,9″. Nie znamy co prawda daty premiery tego urządzenia, jednak już teraz wiemy, że większy brat przyniesie ze sobą wiele zmian do rodziny tabletów z Cupertino.

Nowy iPad ma otrzymać łączność NFC, wykonywanie płatności tak dużym tabletem do najwygodniejszej czynności z pewnością nie będzie należeć, ale spekulacje mówią o wykorzystaniu tego jako terminala odbierającego płatności.

Do tego NFC miałoby zostać wykorzystane do łączności między akcesoriami peryferyjnymi takimi jak na przykład rysik, nad którym Apple rzekomo pracuje. Ma być wyposażony między innymi w sensory pozwalające na odczyt siły nacisku,

Ekran dotykowy poza swoimi większymi wymiarami ma być również dokładniejszy, co ma jeszcze ulepszyć pracę z rysikiem oraz dysponować technologią Force Touch.

Jeśli chodzi o złącza, Apple ma zamiar wyposażyć swój nowy produkt w USB typu C co pozwoli na większą popularyzację tego złącza jak również krok w kierunku używania takich samych wejść w komputerach jak i urządzeniach przenośnych Apple. Jednak przecieki nie mówią czy USB-C zastąpi czy jedynie wspomoże używane złącze Lightning.

Dochodząc do końca, nowy iPad ma być wyposażony, jak obecny iPad Air 2 we wzmocniony procesor, najpewniej będzie to po prostu A9X czyli wzmocniona wersja chipa A9, który ma zostać użyty w iPhonie 6s.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS