Krzysiek Borek07.08.2014
Kolejne informacje dotyczące iPhone’a 6

Jedyna pewna na ten moment informacja związana z iPhone’m 6 to data prezentacji najnowszego smartfona Apple. W sieci pojawił się kolejny raport rzucający nieco światła na kolejną generację samrtfona giganta z Cupertino.

Według raportu VentureBeat obydwa warianty iPhone’a 6 będą miały wiele zmian względem poprzednich generacji smartfona Apple. Pierwsza informacja daje jasno do zrozumienia, że iPhone 6 z 5,5″ przekątną wyświetlacza nie zadebiutuje w tym samym czasie,co mniejszy. Podczas prezentacji zostaną zapowiedziane obydwa warianty iPhone’a 6, ale tylko wariant z 4,7″ przekątną wyświetlacza trafi do sprzedaży 10 dni po prezentacji.

iP6

Co do specyfikacji technicznej, Apple ma zamiar wyposażyć iPhone’a 6 w procesor A8 o taktowaniu 2GHz lub wyższym, WiFi 802.11ac, a także NFC. To nie są nowe plotki, informacje pochodzą z najnowszego raportu, dotyczącego kolejnej iteracji ikony Apple. Produkcją chipu WiFi zajmie się Broadcom, a NFC dostarczy NXP.

Mam dla Was złą wiadomość, prawodpodobnie iPhone nie zostanie wyposażony w wyświetlacz chroniony szafirowym szkłem.

„Pojawiła się informacja mówiąca o rezygnacji Apple z wyświetlaczy chronionych szafirowym szkłem. Jedno z naszych źródeł mówi o wykorzystaniu lepszego materiału od Gorilla Glass,ale nie jest to szafirowe szkło. Pokrywa się to z materiałem wideo, mówiącym o wykorzystaniu mocniejszego szkła, ale nie na tyle mocnego, jak szafirowe.”

Jak widać informacja dotyczyć ma jedynie iPhone’a 6 z 4.7″ przekątną wyświetlacza, który będzie korzystał z mocniejszego od Gorilla Glass szkła chroniącego wyświetlacz. Szafir ma być wykorzystany w większym wariancie urządzenia.

Jeżeli większość z tych informacji się potwierdzi nadal będziecie czekać na iPhone’a 6?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • maximoos80

    Oczywiście, jako użytkownik iPhone, mający także do czynienia z Windows Phone 8.1 i Androidem, nie widzę innej alternatywy…

  • Afg

    Iphone 5s wystarcza a 6 może okazać sie juz za duża dla rak i kieszeni