Wacław Niezgoda18.04.2015
Kolejne iPhone’y będą wykonane z mocniejszego aluminium?

Apple wypuszczając na rynek nowe, większe iPhone’y idealnie trafiło w potrzeby rynku, co poskutkowało bardzo dużą ilością sprzedanych egzemplarzy. Jednak większe oraz cieńsze telefony nie mogły oprzeć się prawom fizyki i przy większym nacisku wyginały się.

Koperty Apple Watch Sport wykonane są ze stopu aluminium bazującego na serii 7000, jest on o 60% bardziej wytrzymały od zwykłego stopu aluminium, oraz zachowuje swoją lekkość pomimo dodatku 1/3 objętości stali nierdzewnej. Ten sam stop wykorzystywany jest w rowerach wyścigowych.

Aluminum-7000-Apple-800x363

Według doniesień Economic Daily News, właśnie ten metal ma zostać wykorzystany przy produkcji nowych iPhone’ów- 6s i 6s Plus.

Są to jak na razie jedynie plotki, doniesienia, które w przypadku Economic Daily News raz się sprawdzają, kiedy indziej mijają się z prawdą. Mam nadzieję jednak, że Apple zdecyduje się na nowy materiał do produkcji nowych flagowców, głównie ze względu na bardzo łatwe rysowanie się tylnej części telefonu, oraz ze względu na wspomniane już wcześniej prawa fizyki. Jest jednak argument przemawiający przeciw, mam na myśli cenę iPhone’a wykonanego z mocniejszego aluminium, która może negatywnie odbić się na ilości sprzedanych sztuk.

Podejrzewam, że Cupertino jeśli już zdecyduje się na takie rozwiązanie będzie to ekskluzywne dla większej wersji 6s Plus, jak miało to miejsce z pracą w pozycji horyzontalnej i optyczną stabilizacją obrazu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS