Krzysiek Borek27.10.2015
Kolejne modele iPhone’a będą wyposażone w wyświetlacze OLED Samsunga?

Obecnie Samsung dostarcza wyświetlacze OLED dla Apple Watcha, prawdopodobnie największy konkurent Apple niedługo będzie się zajmował ich produkcją dla smartfona z Cupertino.

Apple has further incorporated Samsung into its OLED supply chain to diversify its panel suppliers, causing LG Display to no longer be the sole provider of OLED displays for the Apple Watch

Since the two have bumped up cooperation in the wearables segment, Apple is now receiving samples OLED displays that may be used in upcoming iPhone models.

iPhone od zawsze był wyposażony w panele LCD, podczas debiutu 8 lat temu nie myślano nawet o wyświetlaczach OLED, które były gorsze w wielu aspektach. Przez ten czas sporo się zmieniło, więc teraz OLED przynosi wiele korzyści.

Na ten moment wyświetlacze Super AMOLED, z których korzysta Samsung,są najlepszymi na rynku. Cechują się wysoką maksymalną jasnością, żywymi kolorami i lepszą wydajnością względem konkurentów. Wcale się nie dziwie, że Apple chce na nie postawić w przypadku swojego telefonu.

Według ostatnich doniesień pierwszy telefon z wyświetlaczem OLED miałby się pojawić w 2017 roku, a głównym dostawcą będzie oczywiście Samsung. W Cupertino otrzymali próbki wyświetlaczy, co pozwoli na podjęcie ostatecznej decyzji, związanej z ich wykorzystaniem w listopadzie, choć iPhone 7 (o ile tak się będzie nazywał) na pewno z niego nie skorzysta.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Silver

  „Apple has further incorporated Samsung
  into its OLED supply chain to diversify its panel suppliers, causing LG
  Display to no longer be the sole provider of OLED displays for the Apple Watch

  Since the two have bumped up cooperation in the wearables segment, Apple is now receiving samples OLED displays that may be used in upcoming iPhone models.”

  Jak nie chciało ci się tłumaczyć to wystarczyło podać linka do zagranicznego portalu. Usuniemy One Tech z zakładek i zasubskrybujemy tamten portal.

 • KarolMe

  Te świetne wyświetlacze superamoled , nie są takie super . Pracuje dużej w firmie handlowej na dziale It/GSM i mam do czynienia z nagminnym wypalaniem się tych ekranów , np model ekspozycyjny samsunga s6 stoi już 3 miesiąc i już ma wypaloną prezentację samsungową ,która notabene jest dynamiczna i zmienia sie co sekundę :(