Krzysiek Borek07.11.2016
Kolejne wersje testowe watchOS 3.1.1 i tvOS 10.1.1 dostępne

Właśnie zacząłem aktualizować iPhone’a 5S i iPada mini 2 do iOS 10.2 beta 2, ale to nie jedyne wersje testowe oprogramowania dla urządzeń Apple.

Kolejnymi są watchOS, oprogramowanie dla inteligentnego zegarka i tvOS dedykowany Apple TV 4gen.

watchOS 3.1.1 beta 2

3.1.x skupia się głównie na poprawkach błędów poprzednich wersji systemu operacyjnego i na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć zmiany, jakie zaszły. Apple od niedawna w pomniejszych aktualizacjach oprogramowania skupia się na zmianach niewidocznych dla użytkowników. Należy wliczyć do tego usunięcie błędów poprzednich kompilacji, a także poprawę stabilności i wydajności działania.

Aktualizację pobierzecie za pomocą dedykowanej zegarkowi aplikacji, przechodząc kolejno do Ustawienia → Uaktualnienia, tam powinna pojawić się najnowsza wersja watchOS 3.1.1.

tvOS 10.1.1

Apple nie zapomniało o oprogramowaniu dla przystawki telewizyjnej, a najważniejszą zmianą jest dodanie Single Sign — on, pozwalającego na szybkie zalogowanie do usług telewizji naziemnej, z której użytkownik korzysta na Apple TV 4gen. Funkcja na pewno działa na tvOS 10.1, ale aplikacja TV jeszcze się nie pojawiła.

Reszta zmian wygląda tak samo, jak w przypadku oprogramowania dla zegarka, więc można spodziewać się usunięcia błędów i poprawienia działania systemu operacyjnego. Jeżeli macie profil upoważniający do korzystania z wersji testowej tvOS, aktualizację pobierzecie bezpośrednio na urządzenie.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek