Wacław Niezgoda31.05.2015
Koncept iPhone 7

W tym roku Apple najprawdopodobniej nie pokaże światu iPhone’a z ekranem o przekątnej 4″. W Sieci jednak ukazała się właśnie wizja smartphone’a, który pomimo ekranu 4,7″ dałby się obsłużyć jedną ręką.

Wizja autorstwa StudioMonroe inspirowana Apple Watchem, ukazuje nam jak wygląda iPhone z ekranem od krawędzie do krawędzi. Zegarek ma jedynie zakrzywione szkiełko, koncept przewiduje, że wyświetlacz również będzie dosięgał samych krańców urządzenia, tak jak ma to miejsce w Samsungu Galaxy S6 EDGE.

iP7

W wizji zniknęły przycisk Początek z TouchID, przednia kamera, przyciski regulacji głośności oraz suwak wyciszenia/ blokady orientacji ekranu. Jedynym stałym elementem jest przycisk usypiania.

Usunięcie wszystkich wspomnianych wyżej elementów, pozwala na zmniejszenie rzeczywistych wymiarów telefonu, nie redukując przekątnej wyświetlacza. Funkcję TouchID miałby przejąć ekran, jak sugerowałby złożony przez Apple patent. W imitacji przycisku początek mogłoby przyjść Force Touch oraz prawdopodobny silnik haptyczny.

Premiera iPhone’a 7 planowana jest na rok 2016, wyżej przedstawiony koncept, nie ma nic wspólnego z aktualnymi planami firmy Apple dotyczącymi iPhone’a 7.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS