Jakub Świtek09.09.2014
Koniec iPoda Classic

Jeżeli odkładaliście lub przekładaliście datę zakupu iPod’a Classic to mamy dla was złą wiadomość. W dniu dzisiejszym Apple oficjalnie usunął tego iPoda z oferty.

Stało się. Tak naprawdę nie spodziewałem się, że przy okazji dzisiejszej prezentacji nowych telefonów, platformy Apple Pay a także zegarka, firma usunie ze swojej oferty jednego z najfajniejszych iPodów. Niestety, został zamknięty pewien rozdział w historii firmy z Cupertino. iPod classic został zaprezentowany światu 13 lat temu a dokładniej 23 października 2001 roku.

iPod

Przez te lata Apple udoskonalało swój produkt aż do do roku 2007 w którym został przedstawiony iPod Classic 6 generacji, rok później wydali ostatnią wersję, która była sprzedawana do dnia dzisiejszego bez zmian. Warto wspomnieć o wersjach U2.

Posiadaliście jakiegoś iPoda Classic’a? A może używacie do teraz. Dajcie znać w komentarzach jak wspominacie te urządzenia. Może ktoś ma jakieś ciekawe wspomnienia.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4
  • Bartłomiej Oleśniewicz

    To był mój pierwszy produkt Apple :) A1238 do teraz mi dzielnie służy, chociaż coraz częściej zostaje w stacji dokującej przy Pianocrafcie (jednak telefon zdecydowanie lepiej sprawdza się podczas biegania). Ale działa, ma się dobrze i mam nadzieję że tak pozostanie. Łezka w oku się kręci…

  • Blob_

    iPod 5G 80gb służy do dziś! podpięty do kompa w pracy zapchany muza :) tez był to mój pierwszy produkt apple ktory zakupiłem:) dobry sprzęt napewno go nie sprzedam:)