Krzysiek Borek08.10.2014
Konkurencja nie śpi. Konferencja Google dzień przed Apple?

Jak dobrze wiecie 16 października bieżącego roku Apple pokaże nowe produkty i kolejny system operacyjny. Konkurencja nie śpi i dzień przed gigantem z Cupertino za zaprezentować parę nowości.

Tym kopnkurentem jest oczywiście Google. Gigant z Mountain View prawdopodobnie 15 października pokaże Nam system operacyjny Android L, Android Wear 2.0, tablet Nexus 9 i Android TV. Na razie jest to nie potwierdzona plotka, ale jest szansa że Google wystrzeli z nowościami przed sadownikami.

Przyjrzyjmy się bliżej nowościom od wyszukiwarkowego giganta.

Na pierwszy ogień idzie zaprezentowany na tegorocznej konferencji deweloperskiej Google, Android L. Kolejna wersja zielonego robocika otrzyma wsparcie dla 64 bitowych układów, środowisko uruchomieniowe ART. Android pójdzie śladami iOS i jego interfejs systemowy będzie spłaszczony (Material Design). Większość informacji, dotyczących kolejnej wersji Androida jest nam znana, nie znamy jedynie daty debiutu systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych.

Kolejną nowością będzie przygotowywany przez HTC i Google tablet z serii Nexus. Prawdopodobnie 15 października ujrzymy Nexusa 9, którego sercem będzie 64 bitowy układ Tegra K1, który bardzo dobrze radzi sobie z grami na systemach mobilnych. Nowy tablet z serii Nexus na pewno będzie wyposażony w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, niestety tył urządzenia wykonany będzie z matowego plastiku.

Android Wear to nowość od Google, system operacyjny dla urządzeń naręcznych. Pierwszej wersji brakuje wielu ciekawych funkcji, które wkrótce zostaną dodane. Jestem ciekaw czym zaskoczy nas tutaj Google, biorąc pod uwagę system operacyjny zegarka Apple. Ostatnią nowościa Google będzie Android TV, system który obecnie jest raczej zabawą, niż czymś poważnym dla wyszkiwarkowego giganta.

Pewnie spytacie, co z kolejną słuchawką z serii Nexus? Według informacji, która pojawiła się razem z tą, kolejnego Nexusa zobaczymy w listopadzie.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Molimo

  „Android pójdzie śladami iOS i jego interfejs systemowy będzie spłaszczony (Material Design).” Chyba iOS poszedł śladem WP…

  • Wolę pisać jako gość

   Tylko, że WP jest ascetyczny i syfiasty. iOS zrobił to jak zwykle najlepiej. Teraz Android go naśladuje a na końcu Microsoft będzie ich naśladował.

   Tak samo OSX Yosemite. Ma efekty szkła i przezroczystości z Windows 7 ale Microsoft który to wymyślił teraz posiada znacznie brzydszy Windows 8.1 i Windows 10, które są w tyle za Apple. To jest właśnie chore – Microsoft miał wszystko ale jak zwykle wygrało bezguście i brak ergonomii. To firma, która zrobiła najwięcej możliwych błędów i aż dziwne, że wciąż się liczy na rynku. A miała wszystko i mogła wszystko. Miała jednak głupich szefów i być może nadal ma. Zobaczymy za 3 lata.