Krzysiek Borek11.04.2016
Konstrukcja iPhone 7 będzie bardzo cienka

Obydwa warianty iPhone’a 6s wydanego w ubiegłym roku były nieco grubsze od swoich poprzedników. Wszystko przez zastosowanie 3D Touch, które spowodowało, że grubość urosła o 0,2 mm w porównaniu do 6 i 6 Plus.

Jednak ostatnie doniesienia wskazują, że Apple pójdzie o krok dalej i nadchodząca słuchawka będzie mieć grubość 6 – 6,5 mm.

iPhone7

Producent uzyska to dzięki pozbyciu się standardowego gniazda słuchawkowego, co na pewno pomoże osiągnąć ten wynik. Większość z was pewnie myśli, że dzięki temu w końcu pojawi się pojemniejsze ogniwo, co powinno być jednym z logicznych wytłumaczeń obniżenia grubości obudowy.

Wydaje mi się to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, ponieważ miesiąc temu pokazywaliśmy zdjęcie rzekomej baterii najnowszego modelu i jej pojemność względem poprzednika wzrosła o 6,5% z 6,61 WHr (iPhone 6s) do 7,04 WHr (iPhone 7). Przeliczając to na mAh wychodzi na to, że 7 powinna mieć baterię o pojemności 1825 mAh w porównaniu do 1715.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Bart

  Ile razy mam powtarzac – mam WYRABANE na wielkosc baterii – moze miec i 100mAh – BYLE TYLKO SMARTPHONE DZIALAL NA NIEJ Z 3 DNI INTENSYWNEGO UZYTKU

  • Wolę-pisać-jako-gość

   Prawidłowe podejście. Tak samo z procesorem i RAMem. Co z tego, że Androidy mają 2-3 razy więcej GHz czy RAM jak w normalnym użytkowaniu działają gorzej? Podobnie aparat. Co z tego, że ktoś ma 40Mpx skoro zdjęcia są gorsze niż 13Mpx (po prostu zbierają więcej szumu i niepotrzebnie więcej zajmują na dysku).

   • Dre

    Ale androidy mają lepsze ekrany, lepsze aparaty, dłużej dziłają na baterii. Są po prostu nowocześniejsze. I dystans ten cały czas się zwiększa. Czas się obudzić.

    • antichrist

     haha

    • Wolę-pisać-jako-gość

     Tylko najnowsze Samsungi mają lepsze ekrany.
     Tylko Motorola i Asus robią lepsze baterie.
     System jest bardziej przyjazny do wgrywania własnych elementów.
     Wygoda obsługi i optymalizacje Apple ma lepsze.

     Korzystam z telefonu z Androidem.
     Mam też iPada. iOS jest lepszy i gorszy zarazem.
     Np. chciałem wgrać emulator NES i był problem (trzeba kombinować).
     Na Androidzie jest ok. ale telefon nieważne jaki – musi z czasem mulić. To cecha tego systemu. Każdy nawet najlepszy telefon z Androidem musi po jakimś czasie mulić. Tak jak Windows. Trzeba robić formata by odżył.

 • masi0

  Mam nadzieje, ze nie bedzie cienku jak dupa weza… Powinni skupic sie na a fotografii mobilnej tak by przycmila to co obecnie jest na rynku b zywotnosci baterii – 2 dni uzywania z palcem w nosie c stabilnosci – to ze bedzie miec 50.000 w antutu to mi nie przeszkadza

 • Dre

  Poszli na całość z baterią.

 • :)

 • Wojciech Mjka

  Jeśli zabiją gniazdo słuchawkowe twierdząc że tylko dzięki temu mogli zrobić go cieńszego to wybuchnę śmiechem. iPod touch ma 6,1mm grubości a iPod Nano ma 5,4mm i oba posiadają gniazdo słuchawkowe. Więc gdyby to zrobili w iPhonie masa dziennikarzy zaraz wyciągnęłaby ten argument.