Krzysiek Borek15.08.2014
Konsumenci chcą pojemniejszej baterii w iPhone 6

Pojawiła się kolejna ankieta związana z nadchodzącym smartfonem Apple. Jej wynik jest dość zrozumiały, konsumenci domagają się większej baterii, dokładnie jej pojemności.

Obecny smartfon Apple ma baterię o pojemności 1,560mAh, a z ostatnich doniesień wiemy, że iPhone 6 może posiadać baterię o pojemności 1,810mAh, co daje 16% więcej od obecnej. Z kolei inne źródła mówią o pojemności rzędu 2,100mAh, co daje więcej o 34% względem obecnej. Nie powinniśmy spodziewać się czegoś pojemniejszego, ponieważ urządzenie będzie bardzo cienkie, więc zmiana na nie wiele się zda, jeżeli porównamy ją z obecną.

Ankieta została wykonana przez uSell.com, ponad 1,000 ankietowanych wybiera pojemniejszą baterię na rzecz większego wyświetlacza, NFC, czy nowego aparatu urządzenia Apple. Nie ma się czemu dziwić obecna bateria nie radzi sobie zbyt dobrze, z czego zdaje sobie sprawę nawet konkurencja Apple i pokazuje to w swoich reklamach.

Według obecnych doniesien, związanych z iPhone’m 6, ma on posiadać poprawione Touch ID, NFC, WiFi 802.11ac, aparat Sony Exmor o rozdzielczości 13MPx, a także procesor A8. Jeżeli chodzi o oprogramowanie będzie to iOS 8, który obecnie jest w fazie testów.

Gigant z Cupertino zaprezentuje obydwa warianty iPhone’a 6 na specjalnie przygotowanej na tę okazję konferencji, która ma się odbyć 9 września, bieżącego roku.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek