Krzysiek Borek14.07.2015
Konsumencie nie przepłacaj za słuchawki Beats

Udany początek działania radia Beats 1 to nie jedyny powód popularności Dr.Dre, miesiąc temu inżynier Avery Louie rozłożył na części pierwsze produkt sygnowany jego nazwiskiem. Okazało się, że luksusowe słuchawki w środku mają to samo, co po połowę tańsze alternatywy.

Artykuł znalazł się w każdym zakątku internetu, a potem okazało się, że Louie rozłożył podróbki, a nie oryginalne słuchawki, co nie zmienia faktu, że Beats zostało oczyszczone z zarzutów.

W zeszłą środę Avery Louie zaktualizował wpis, w którym przyznał, że rzekomo oryginalny produkt, okazał się podróbką. W momencie odkrycia postanowił kupić 2 pary oryginalnych słuchawek i zrobić z nimi to samo, co z podrobionymi. Okazuje się, że różnice są niewielkie.

After tearing down two more pairs of Beats Solo HDs that we purchased from Amazon and Target, I determined that the differences between the genuine and fake Beats only created an estimated change in bill of materials (BOM) cost of $3.29 – increasing from $16.89 to $20.18.

Różnice między oryginałem i podróbką są tak minimalne, że nawet inżynier był w stanie złożyć z nich jedną parę, używając części z obydwóch. Badanie Avery‚ego pokazuje, że w słuchawkach Beats jest sporo metalowych części, co teoretycznie przekłada się, na to, że mamy do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki. Oryginał ma w sobie stal nierdzewną, a replika cynk. Powoduje to różnicę w kosztach produkcji na poziomie 1,32$.

Ceny słuchawek Beats są zawyżone, choć za połowę ich ceny można kupić znacznie lepsze.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • masi0

    chyba od dawno wiadomo, ze beatsy nie graja jakos rewelacyjnie za to sa swietnym gadzeten na szyjach sportowców :D

  • minicomp

    To wiadomo już odkąd te słuchawki sie pojawiły. Nie jest to jakieś specjalne odkrycie przynajmniej dla mnie.

  • cosmos

    W cenie Beats znajduje się abonament dla celebrytów za to, że je noszą.