Krzysiek Borek16.09.2014
Kto będzie współpracował z Google w programie Android One?

Wczoraj w New Delhi odbyło się spotkanie prasowe na, którym Google zaprezentowało zapowiedziany na Google I/O program Android One. Pokazano 3 tanie urządzenia z Androidem, ale na tym nie koniec.

Swoje urządzenia zaprezentowało trzech producentów z Indii byli to, Micromax, Spice i Karbonn. Lista nie jest długa, prawda ? Nie szkodzi, ponieważ Google ma wielu innych partnerów, którzy są bardziej znani od przytoczonej trójki. Reszta partnerów to HTC, Lenovo, Acer i ASUS. Później do stawki dołączy Aclatel, Panasonic, Intex, Lava i Xolo.

Jeżeli chodzi o procesory to obecnie tylko Qualcomm i MediaTek współpracują z gigantem z Mountain View, ale to w zupełności wystarczy. Qualcomm to jeden z największych potentatów na rynku procesorów przeznacoznych dla urządzeń mobilnych, podczas gdy MediaTek cieszy się renomą w Azji.

Nie ma żadnych informacji, mówiących o pojawieniu się urządzeń reszty producentów, którzy będą pomagać Google w promocji systemu operacyjnego Android na wschodzących rynkach. Poniżej możecie zerknąć na materiał wideo przedstawiający nową serię przygotowaną przez wyszukiwarkowego giganta.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek