Krystian19.03.2014
Kto zarabia najwięcej na rynku mobilnym?

Rynek telefonów cały czas zmienia swoje oblicze, przez ostatnie 7 lat Nokia zdążyła upaść na samo dno, a Apple wznieść się na samą górę.

Nie samym jednak udziałem w rynku firmy żyją. To, co jest najbardziej istotne dla każdej z nich to zysk. Analityk Horace Dediu postanowił obliczyć ile zarobiły poszczególne firmy i jaką część tortu dla siebie zgarnęły.

Jak się okazuje, rynek został w prawie całości skonsumowany przez Apple i Samsunga. Przez ostatnie 8 lat było to 215 miliardów dolarów zysku, z czego Apple wziął… 140mld. Na drugim miejscu mamy Samsunga z 26,1%. Co jednak jest ciekawe to wynik Nokii, która mimo bardzo małego udziału i ponownego startu prawie od zera ugrała 9,5%.

Układ zysków prawdopodobnie zostanie póki co taki sam, Samsung pokazuje odgrzewanego kotleta pod postacią Samsung Galaxy S5, którym nie ma szans na walkę nadchodzącym iPhone 6. Reszta firm sprzedaje tyle, żeby tylko nie utonąć. Obecnie największe szanse rozwoju ma Nokia, produkując dobrze zbudowane, proste i ładne telefony dla mas – zdecydowanie lepsze niż Samsung.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • piotr

  Spodziewałem się wiecej po Samsungu.Zwłaszcza że cenowo nadal walczą jako premium.Zobacyzmy HTC..

  • Bo nikt nie kupuje tego plastikowego premium :-D

   • piotr

    Poważnie?A to ciekawe…

   • Piotr

    Nikt nie kupuje 5C